OCENY ZA MECZ: Manchester City 1:0 Chelsea

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 15.01.2022 21:29 / Ostatnia aktualizacja: 15.01.2022 21:29

Chelsea po raz drugi w tym sezonie przegrała ligowy mecz z Manchesterem City. Spotkanie na Etihad Stadium zakończyło się skromnym zwycięstwem gospodarzy 1:0, a decydującą bramkę strzelił Kevin De Bruyne. Zapraszamy do zapoznania się z ocenami redakcji za to spotkanie.

Kepa Arrizabalaga – 6

Mimo, iż Chelsea broniła się przez większość czasu, Kepa rzadko był zmuszany do trudnych interwencji. W większości sytuacji Bask pewnie wyłapywał piłkę, choć jego gra nogami mogła pozostawiać wiele do życzenia. Pod koniec pierwszej połowy w znakomity sposób obronił strzał Jacka Grealisha, czym uchronił drużynę od utraty bramki.

Antonio Rüdiger – 6

Jak zwykle pewnie w obronie. Tym razem nie angażował się w wyprowadzanie akcji z własnej połowy, ale wynikało to ze specyfiki spotkania.

Thiago Silva – 7

Po raz kolejny udowodnił, że jest liderem defensywy i ma pozytywny wpływ na resztę drużyny. Brazylijczyk skutecznie dyrygował obroną, ale po nieco ponad godzinie gry The Citizens zdołali znaleźć sposób na strzelenie zwycięskiej bramki.

Malang Sarr – 6

Na początku spotkania nie do końca potrafił poradzić sobie ze stresem, grał nerwowo, ale szybko wszedł na właściwe tory. Młody obrońca zaliczył wiele udanych interwencji, odważnie, bez kompleksów wybijał piłkę spod nóg ofensywnych zawodników Manchesteru City.

César Azpilicueta – 6

Dzięki niemu prawa strona defensywy funkcjonowała bardzo dobrze. Hiszpan przez cały czas był bardzo skoncentrowany i konsekwentnie utrudniał rywalom rozgrywanie akcji.

N’Golo Kanté – 4

Niestety, to nie było najlepsze spotkanie w wykonaniu francuskiego pomocnika. Nie do końca potrafił odnaleźć się na boisku i rzadko oglądaliśmy go w akcji. W tym meczu zdecydowanie zabrakło jego odbiorów i dynamicznych rajdów na połowie rywali.

Mateo Kovačić – 5

Na pewno nie można mu odmówić braku zaangażowania. Praktycznie przez cały czas walczył w obronie i starał się pomagać w wyprowadzaniu kontrataków. Pod koniec pierwszej połowy popełnił poważny błąd, gdy podał piłkę wprost pod nogi Jacka Grealisha, ale na szczęście Kepa zdołał uratować całą sytuację. Z kolei na początku drugiej części gry Chorwat mógł zaliczył asystę. Po dobrym odbiorze zagrał idealne podanie do Romelu Lukaku, ale ten uderzył zbyt słabo, by pokonać Edersona.

Marcos Alonso – 5

W początkowej fazie spotkania miał problemy z zatrzymaniem Raheema Sterlinga, ale później jego gra wyglądała już przyzwoicie.

Hakim Ziyech – 3

Marokańczyk rozegrał jedno z najgorszych spotkań w tym sezonie. Wiele razy podawał bardzo niecelnie, czym wywoływał wściekłość u Thomasa Tuchela, a także niejednokrotnie tracił piłkę.

Romelu Lukaku – 4

To było dla niego bardzo trudne spotkanie, gdyż przez większość czasu Chelsea broniła się przed atakami rywali i rzadko wyprowadzała kontrataki. Belg nie był jednak w stanie wziąć gry ofensywnej na swoje barki, tracił piłkę, gdy otrzymywał podanie. Na początku drugiej połowy mógł zmienić oblicze tego meczu, ale nie wykorzystał znakomitego podania od Mateo Kovačicia.

Christian Pulisic – 3

On także ma za sobą zupełnie bezbarwne, by nie powiedzieć nieudane spotkanie. Amerykanin nie był w stanie przytrzymać piłki, szybko ją tracił i w zasadzie ani razu nie stworzył zagrożenie pod bramką Obywateli.