OCENY ZA MECZ: Real Madryt 1:1 Chelsea [1/2 finału Ligi Mistrzów, 1. mecz]

Autor: Jakub Karpiński Dodano: 28.04.2021 01:51 / Ostatnia aktualizacja: 01.05.2021 21:49

Chelsea zremisowała na Estadio Alfredo Di Stéfano w Valdebebas 1:1 z Realem Madryt w pierwszym meczu półfinału Ligi Mistrzów. Poniżej prezentujemy oceny indywidualne dla piłkarzy The Blues od naszej redakcji. Skala ocen to od 1 do 10, a ocena wyjściowa to 5.

Édouard Mendy – 5

Mimo że po strzale Benzemy piłka poleciała blisko środka bramki, ciężko winić go za to że go nie obronił, bo to było bardzo mocne uderzenie. Poza tą sytuacją Real rzadko zagrażał jego bramce.

Andreas Christensen – 7

Dobrze współpracował z Azpilicuetą, pomagając mu radzić sobie z atakami madrytczyków wyprowadzanymi lewą stroną, głównie przez Viníciusa i Marcelo.

Thiago Silva – 7

Był przy piłce rzadziej niż jego dwaj partnerzy ze środka obrony. W obronie był solidny, do tego raz spróbował szczęścia z dystansu, co zakończyło się rzutem rożnym.

Antonio Rüdiger – 8

W obronie grał solidnie, narzucając swoje warunki przeciwnikom. Emanował energią i próbował swoich firmowych rajdów z piłką na połowę przeciwnika by zrobić przewagę. To po jego świetnym podaniu za plecy obrony Christian Pulisic znalazł się sam na sam z Thibaut Courtois i strzelił gola na 1:0. Nie zdołał uratować sytuacji bramkowej Realu gdy nie zdążył do pojedynku główkowego z Militão, ale to jedyna, mała rysa na jego kolejnym świetnym występie w Lidze Mistrzów.

César Azpilicueta ­– 6

Momentami nie radził sobie z szybkim i zwinnym Viníciusem. Na przekroju całego meczu grał jednak dobrze, dając kolegom opcję na szerokości boiska i szukając napastników groźnymi wrzutkami. Ma na koncie też trzy udane ataki na piłkę.

Jorginho – 6

Przeciwników w środku pola miał dziś najtrudniejszych z możliwych i grał dobrze pomagając drużynie utrzymać się w posiadaniu piłki w środku pola. Szukał zagrań na dobieg do napastników i poprawnie rozgrywał.

N’Golo Kanté – 8

Jeśli mierzysz się z pomocnikami opisywanymi jako najlepsi w historii Ligi Mistrzów i dominujesz w środku pola, to znaczy że jesteś wielkim piłkarzem. Francuz znów pokazał klasę. Pracował na całej szerokości boiska, cały czas chciał być przy piłce i znajdował wolne przestrzenie podłączając się do ataku i wprowadzając piłkę do fazy ofensywnej. Dobrze rozgrywał i dryblował najlepiej ze wszystkich na boisku, kompletując sześć zwycięskich pojedynków. Zdarzały mu się błędy i straty piłki, ale w większości przypadków sam je naprawiał.

Ben Chilwell – 6

Odmiennie niż w poprzednich spotkaniach, koledzy rzadziej decydowali się przenosić ciężar gry na jego flankę. Tak czy inaczej, był aktywny w ofensywie, szukał dograń w pole karne, oddał jeden strzał na bramkę który minął nieznacznie słupek bramki Realu. Potrafił grać na jeden kontakt gry trzeba było wydostać się z pressingu na własnej połowie.

Christian Pulisic – 7

Od początku urywał się obrońcom i pokazywał się do prostopadłych piłek. Druga taka próba przyniosła gola, gdy świetnie opanował podanie Rüdigera i zachował spokój mijając Courtois, a potem trafiając do bramki strzeżonej przez dwóch stoperów. Nieco przygasł w drugiej połowie, ale w pierwszych 45 minutach zawodnicy Los Blancos kompletnie nie potrafili go upilnować. Skompletował aż pięć udanych dryblingów.

Timo Werner – 3

Na przekroju całego meczu niewidoczny, a i tak miał szansę być bohaterem. Zmarnował stuprocentową okazję trafiając z piątego metra prosto w bramkarza. Jego próby strzałów z dystansu były anemiczne bądź bardzo niecelne. Zepsuł co najmniej dwa dobrze zapowiadające się kontrataki. Kolejny rozczarowujący mecz Niemca.

Mason Mount – 7

Wyprowadzał groźne kontrataki i świetnie potrafił utrzymać się przy piłce. Brał udział w rozegraniu znajdując się przy piłce podobnie często jak Kanté. Wykonał dużą pracę w środku pola, zaliczając dwa udane ataki na piłkę. Oddał też dwa strzały na bramkę. Nieco zawiódł kiepskimi dośrodkowaniami z rzutów rożnych.

Kai Havertz – 6

Wszedł w trudnym momencie i był zmuszony cofać się na własną połowę by pomóc kolegom wyjść spod pressingu. Wywalczył rzut wolny tuż sprzed pola karnego po dobrym wyprowadzeniu kontry. Niezła zmiana Niemca.

Hakim Ziyech – 5

Oddał dwa strzały na bramkę i pomagał drużynie złapać oddech wyprowadzając piłkę z własnej połowy. Bywał jednak niedokładny, a jego strzał z rzutu wolnego okazał się bardzo łatwy dla Courtois.