Telegraph: Zawodnicy Chelsea wracają do Londynu, by wznowić treningi

Autor: Max Kossowski Dodano: 30.04.2020 16:13 / Ostatnia aktualizacja: 01.05.2020 19:07

"Telegraph" twierdzi, że Chelsea poprosiła swoich zawodników przebywających poza granicami Wielkiej Brytanii, by do niedzieli wrócili do Londynu. Wiąże się to z planowanym powrotem do treningów.

 

Willian obecnie przebywa w Brazylii, gdzie opiekuje się żoną oraz córką. Kolonia zawodników z Hiszpanii także powróciła do swoich rodzin. Klub rozumie, że w takich przypadkach będzie trzeba poczekać na powrót zawodników dzień lub dwa dłużej, a tym samym zapewnia, że wszystkie zasady podczas powrotu zawodników zostaną zachowane i jeśli będzie trzeba, niektórzy zostaną wysłani na kwarantannę.

 

Premier League zaproponowała klubom powrót do pełnych treningów 18 maja, a pierwsze spotkania miałyby się odbyć już po trzech tygodniach, czyli 8 czerwca. 

 

Jednym z pomysłów jest, by zacząć przeprowadzać testy na COVID-19 wśród zawodników już od 9 maja. Treningi miałyby się odbywać w małych, kilkuosobowych grupach.

 

Takie kluby jak Arsenal czy Tottenham pozwalają trenować zawodnikom od kilku dni. Trenują oni indywidualnie z zachowaniem szczególnej ostrożności. Kolejną fazą mają być treningi w małych grupach, a przejście na treningi z pełnym obciążeniem miałoby wejść w życie w poniedziałek 18 maja. 

 

Gdyby któryś z powracających zawodników został poddany dwutygodniowej kwarantannie, zdążyłby 18 maja wrócić do treningów z resztą zespołu.

Źródło: Telegraph

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

marek
komentarzy: 134
01.05.2020 11:24

Wracajcie ! Najpierw na wagę, później temperatura, później test , później trening i na koniec na boisko. Nudno bez Was!

yarexq V2
komentarzy: 552
01.05.2020 17:24

zgadza się! wracamy silniejsi i zaklepujemy sobie miejsce w LM!

Live Chat

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close