+/- Chelsea 1:1 Wolverhampton Wanderers

Autor: Dodano: 10.03.2019 22:47 / Ostatnia aktualizacja: 10.03.2019 22:47

Dzień szczególny, mecz już niekoniecznie. W 114. rocznicę założenia klubu Chelsea FC, padł remis z Wolverhampton po, co tu dużo pisać, dość nudnym spotkaniu. Zapraszam na plusy i minusy z rywalizacji The Blues z Wolves.

Przeważaliśmy, dominowaliśmy, prowadziliśmy grę...

Ponad 1000 kontaktów z piłką, ponad 800 podań, 11 razy więcej strzałów na bramkę od rywala, 6 razy więcej strzałów celnych, 76% posiadania piłki. Chelsea umie przytłamsić rywala. Ponad 48% czasu całego meczu piłka przebywała w tercji "Wilków". Tak wygląda Sarriball w statystykach meczowych. Ten projekt ma prawo wypalić. Plus.

..., ale wiele z tego nie wyszło.

Projekt ma prawo wypalić, ale na razie to wygląda tak, jakbyśmy bawili się w kotka i myszkę z rywalami, którzy są od nas słabsi. Trener Wolverhampton doskonale wiedział, że Chelsea łapała formę i lepiej nie wchodzić z nimi w otwartą rywalizację o dominację na boisku. Przyjechali z nastawieniem wywalczenia bezbramkowego remisu, ewentualnie skorzystać z jakiejś kontry. No i udało im się to w 56. minucie. Byli o włos od kolejnej wygranej nad naszą drużyną w tym sezonie. Na szczęście rzutem na taśmę w doliczonym już czasie drugiej połowy Chelsea zdołała wyrównać. Budowanie naszych akcji podczas samego meczu wyglądało trochę tak, jak budowanie autostrad w naszym kraju, z których to wielu sobie żartuje. Władowano mnóstwo pieniędzy, zajmują się tym doświadczeni specjaliści, wszystko trwa bardzo długo, a na końcu albo nie można tego wykończyć, albo kończy się to bylejakością. Przesada połączona z moją irytacją z dzisiejszej bezsilności, ale przyznacie, że ciężko się z tym nie zgodzić? Specjalnie wyodrębniłem plus w akapicie wcześniej, bo nie chodzi o to, że my gramy jakąś klapę. Na ten moment nasze wykończenie akcji i zaskoczenie rywala stoi na poziomie poniżej przeciętnej. Minus.

Na problemy Eden!

Był blisko wywalczenia rzutu karnego, robił niemałe zamieszanie w swojej strefie wśród szeregów rywala, co jest normą, ale nie przy aż tak szczelnie ustawionej i zwartej obronie. Skoro nie udawało się poprzez podanie do kolegów z zespołu, Eden wziął sprawy w swoje nogi i sam huknął tuż zza pola karnego, co skończyło się ładnym golem w 92. minucie meczu. Warto wspomnieć, że jest to jego 50. gol na Stamford Bridge, co winduje go na 3. miejsce w tej klasyfikacji. Na pochwałę zasłużył też Emerson. Jego podłączanie się do ataku wygląda o poziom lepiej niż u Marcosa Alonso, a na dodatek w obronie też czuje się coraz pewniej. Willianowi należy oddać, że asystował przy bramce Edena, a Loftus-Cheek znowu dał dobrą zmianę. Plus.

W tabeli też wykorzystujemy mało okazji

Porażki Tottenhamu i Manchesteru United pozwoliły dogonić te ekipy, ale tylko o jeden, a nie o trzy punkty. Z kolei Arsenal wygrywając dziś właśnie z United uciekł nam na kolejne dwa punkty. Co to oznacza? Nie ma tragedii, bo pomimo obecnie 6. lokaty, mamy do 3. miejsca stratę tylko 4 oczek. Problemem jest natomiast to, że w drodze na to miejsce trzeba wyprzedzić 3 silne zespoły, na które nie możemy się oglądać, że się potkną. To my sami musimy wywalczyć tą pozycję w TOP 4. Jak na razie idzie nam to dość niestabilnie, co nie pomaga w atmosferze wokół Sarriego i całego zespołu. Minus.

Źródło: własne, twitter.com, whoscored.com, premierleague.com