OCENY ZA MECZ: Chelsea 2:1 Crystal Palace

Autor: Filip Olszewski Dodano: 27.12.2023 23:51 / Ostatnia aktualizacja: 28.12.2023 17:05

Pomimo bardzo przeciętnej gry w drugiej połowie w wykonaniu The Blues, udało się uzyskać trzy punkty. Dzisiaj oglądaliśmy pierwszy start Nkunku i porządny debiut Lavii. Zapraszamy do zapoznania się z ocenami redakcji za to spotkanie.

Djordje Petrović - 6

Pomimo braku czystego konta nie jest mu dużo do zarzucenia. Solidny występ, nic więcej.

Malo Gusto – 8

Genialna pierwsza połowa w wykonaniu francuza. Gusto był wszędzie, czy to w ataku czy w obronie. O jego udanym spotkaniu może świadczyć akcja na 1:0, w której po długim prowadzeniu piłki dał asystę do Mudryka.

Axel Disasi - 5

Disasi dzisiaj bardzo niepewny w defensywie. Często zdarzały mu się niedokładne podania i brak większego zaangażowania. Nawet po przesunięciu na prawą obronę wciąż wydawał się być nieskoncentrowany.

Benoît Badiashile - 4

Jego występ można przyrównać do Disasiego, jednak tutaj Benoît wypadł trochę gorzej, przegrywając znacznie więcej pojedynków.

Levi Colwill – 3

Kolejny słaby występ Colwilla. Bardzo mało kontaktów z piłką i pomimo kilku udanych rajdów na połowie przeciwnika, nie można za dużo dobrego o nim powiedzieć. Jego strona wyglądała znacznie gorzej od tej, gdzie był Gusto.

Conor Gallagher – 6

Nasz kapitan po raz kolejny pokazał waleczność na boisku wygrywając aż 9 pojedynków i aż 113 kontaktów z piłką. Ciężko sobie wyobrazić nasz środek pola bez Conora i ciężkiej pracy jaką wykonuje.

Moisés Caicedo - 6

Widać było po ekwadorczyku, że to nie jego najlepszy dzień, jednak nie można mu dużo zarzucić. 5/5 długich podań i aż 11 wygranych pojedynków zdecydowanie na plus.

Christopher Nkunku – 5

Debiut w wyjściowej jedenastce Nkunku będzie mógł wspominać z uczuciem niedosytu. Pomimo świetnego napędzania ataku i udziału w akcji na 1:0, zmarnował 100% szansę, która w pierwszej połowie dałaby wynik 2:0.

Mychajło Mudryk – 7

Jeden z lepszych występów ukraińskiego skrzydłowego w ostatnim czasie. W końcu udało mu się do dobrej gry w ataku dołożyć "liczbę" w postaci gola. Zdecydowanie najjaśniejszy punkt naszej ofensywy.

Ian Maatsen - 4

Pomimo obiecującego początku gry Maatsen zdecydowanie nie wykorzystał dzisiaj swojej szansy. Dużo niepewności w jego działaniach i niewykorzystana okazja zdecydowanie obniża jego ocenę.

Nicolas Jackson – 3

Tragiczna gra naszego napastnika. Niewykorzystane sytuacje, dziwne ustawianie się i gol po spalonym. Sytuacja Jacksona robi się coraz gorsza.

Thiago Silva – 5

Solidny występ bez szczególnych wyróżników.

Romeo Lavia - 5

Jak na pierwszą grę od tak dawna, bardzo dobrze, jednak za mało aby myśleć o wyższej ocenie.

Armando Broja - 4

Po raz kolejny występ o którym ciężko cokolwiek powiedzieć. Broja ani nie dochodzi do wybitnych sytuacji ani nie oddaje dużo strzałów. Tylko 12 kontaktów z piłką i jeden, niecelny strzał

Noni Madueke - 6

Noni dzisiaj bardzo poprawnie. Wywalczony i później trafiony rzut karny na miarę zwycięstwa to na pewno pozytyw.