OCENY ZA MECZ: Chelsea 1:1 Newcastle United (karne 4:2) [1/4 finału Pucharu Ligi]

Autor: Jakub Karpiński Dodano: 20.12.2023 00:15 / Ostatnia aktualizacja: 20.12.2023 00:15

W meczu 1/4 finału Pucharu Ligi Chelsea wygrała na Stamford Bridge z Newcastle United (1:1, rzuty karne 4:2). Poniżej oceny naszej redakcji za to spotkanie.

Djordje Petrović – 7

Przy bramce Wilsona nie miał nic do powiedzenia, poza nią bronił dobrze, a w konkursie „jedenastek” obronił próbę Matta Ritchie’ego. Mały minus za nie najlepszą grę nogami, ale był jednym z bohaterów.

Axel Disasi – 5

Pewniejszy był w drugiej połowie niż pierwszej, aktywniej działając w ofensywie. Bez poważniejszych błędów.

Thiago Silva – 5

Nie miał udziału przy straconej bramce, poprawnie rozgrywał i ustrzegł się poważniejszych błędów.

Benoît Badiashile – 3

Fatalnie pomylił się w akcji która dała gościom prowadzenie – potykając się o piłkę sprezentował Wilsonowi okazję sam na sam. W dalszej części meczu wciąż bywał niepewny.

Levi Colwill – 3

To jego błąd zapoczątkował feralną w skutkach dla Chelsea kontrę Srok. Męczy się na lewej obronie, nie przypadkiem zmieniony już w przerwie.

Enzo Fernández – bez oceny

Praktycznie nieobecny i zmieniony po 32 minutach w wyniku złego samopoczucia. Na jego obronę, już przed meczem miał zgłaszać, że nie jest w pełni zdrowy.

Moisés Caicedo – 4

Gdyby sędzia miał do dyspozycji VAR, prawdopodobnie osłabiłby zespół już w pierwszych minutach meczu. Całościowo nie był to dobry występ, mylił się w rozegraniu i nie zawsze był skuteczny w destrukcji.

Conor Gallagher – 7

Najaktywniejszy ofensywnie, również gdy Chelsea grała źle w pierwszej połowie. Bliski strzelenia pięknej bramki zza pola karnego, gdy piłka wylądowała na poprzeczce. Również w drugiej połowie dwoił się i troił i dobrze operował między liniami. Pewnie wykorzystał swoją próbę w rzutach karnych.

Cole Palmer – 6

Jak zawsze aktywny, potrafiący utrzymać się przy piłce i szukający strzałów. Konkretów zabrakło, ale i tak się wyróżniał. Wzorowo wykonał swój rzut karny, trafiając tuż przy słupku.

Nicolas Jackson – 4

Piłka go szukała, ale nie mógł trafić w bramkę. Musi pracować nad zimną krwią pod bramką.

Raheem Sterling – 4

Aktywny ale nieskuteczny. Miał najlepszą okazję w pierwszej połowie, ale strzelił prosto w interweniującego gracza gości. W drugiej połowie ukarany kartką za symulację.

Rezerwowi:

Armando Broja – 5

Najlepsze akcje w meczu przeprowadził na początku drugiej połowy operując na skrzydle. Często jednak dawał się złapać na spalonym.

Malo Gusto – 7

Bardzo dobra zmiana. Od początku grał na obieg i operując na lewej flance stwarzał zagrożenie ze skrzydła. Paradoksalnie, po tym jak przeszedł na swoją prawą stronę nie był już aż tak aktywny. To po jego wrzutce pomylił się Trippier, z czego skorzystał Mychajło Mudryk.

Christopher Nkunku – 5

Zaliczył długo wyczekiwany oficjalny debiut w Chelsea. Konkretów jeszcze nie zobaczyliśmy, ale gra ofensywy po jego wejściu uległa nieznacznej poprawie, potrafił z powodzeniem grać na małej przestrzeni.

Mychajło Mudryk – 7

Ożywił lewą stronę zmieniając nieefektywnego Sterlinga. Najpierw stworzył zagrożenie dobrym dośrodkowaniem, a potem w samej końcówce załatwił Chelsea rzuty karne wyrównując po błędzie Kierana Trippiera. W serii „jedenastek” uderzył bardzo pewnie.

Ian Maatsen – 5

Poprawna zmiana, widać było że na lewej obronie czuje się pewniej od grającego tam wcześniej Colwilla.

Author: jkarpinski