OCENY ZA MECZ: Newcastle United 4:1 Chelsea

Autor: Jakub Karpiński Dodano: 26.11.2023 22:47 / Ostatnia aktualizacja: 26.11.2023 22:47

W meczu 13. kolejki Premier League Chelsea przegrała na wyjeździe 1:4 z Newcastle United. Poniżej prezentujemy oceny redakcji za to spotkanie.

Robert Sánchez – 5

Żadna z bramek nie była z jego winy, ale też nie zrobił nic ponad program.

Reece James – 3

W pierwszej połowie wyglądał nieźle i jego rozegranie z prawego sektora boiska dużo wnosiło do gry Chelsea. W drugiej połowie zachował się jednak bardzo nieodpowiedzialnie i korygując swój własny błąd techniczny zarobił drugą żółtą kartkę, wylatując z boiska.

Thiago Silva – 3

Słaby mecz, podsumowany błędem bezpośrednio kosztującym stratę gola na 1:3, gdy próbując podać do Sáncheza wypuścił Joelintona sam na sam z Hiszpanem.

Benoît Badiashile – 2

Koszmarny występ. Przy pierwszej straconej bramce kompletnie zapomniał o kryciu Isaka, przy drugiej złamał linię spalonego, a przy czwartej łatwo dał się ograć Gordonowi.

Marc Cucurella – 3

Gdyby nie złamał linii spalonego przy golu na 0:1, to błąd Badiashile’a w kryciu obyłby się bez konsekwencji.

Lesley Ugochukwu – 4

Było go dużo w środku pola, harował w odbiorze, ale z jego gry piłką niewiele wynikało.

Enzo Fernández – 4

Nie wyróżniał się, ciężko mówić żeby coś zepsuł, ale nie dał też argumentów w ofensywie.

Conor Gallagher – 4

Nieźle wszedł w mecz i to po jego akcjach Chelsea tworzyła pierwsze zagrożenie.

Cole Palmer – 3

Nie wszedł dobrze w mecz, już od początku zdarzały mu się niedokładne zagrania.

Nicolas Jackson – 3

Występ bez historii. Ani choćby jednego strzału na bramkę.

Raheem Sterling – 5

Jego piękna bramka z rzutu wolnego była jedynym pozytywem ze strony Chelsea w tym meczu. Całościowo jednak sam nie zaliczy tego spotkania do udanych.

Rezerwowi:

Mychajło Mudryk, Moisés Caicedo, Armando Broja, Levi Colwill i Noni Madueke – bez ocen

Pierwsza trójka na boisko wchodziła przy wyniku 1:3, a cztery minuty później drużyna grała już w „10” i było praktycznie po zawodach. Nie ma sensu karać ich niskimi ocenami, gdy realnie nie mogli wiele zrobić.

Author: jkarpinski