OCENY ZA MECZ: Chelsea 2:2 Tottenham

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 15.08.2022 07:52 / Ostatnia aktualizacja: 12.03.2023 07:46

Emocje po niedzielnych derbach Londynu powoli opadają. Chelsea zremisowała na Stamford Bridge z Tottenhamem 2:2, ale niemały wpływ na wynik miał główny arbiter. Pewne jest, że o tym spotkaniu jeszcze będzie głośno przez jakiś czas. Zapraszamy do zapoznania się z ocenami redakcji po występie przeciwko Kogutom.

Édouard Mendy – 6

Zagrał dobrze, miał dwie kapitalne interwencje, a przy straconych bramkach niewiele mógł zrobić. Strzał Højbjerga był bardzo precyzyjny i mocny, a Senegalczyk miał ograniczone pole widzenia. Przy strzale Kane'a też miał niewiele do powiedzenia. Na pewno nie można winić go za utratę tych bramek.

Reece James – 7

Był jednym z wyróżniających się zawodników na boisku. Przez całą pierwszą i przez znaczną część drugiej połowy Reece grał na pozycji półprawego obrońcy, gdzie radził sobie znakomicie. Praktycznie wyłączył z gry Sona oraz Kane'a. Po zmianie ustawienia wrócił na swoją ulubioną pozycję, czyli prawe wahadło i niedługo później wpisał się na listę strzelców.

Thiago Silva – 7

Kolejny bardzo udany występ naszego najbardziej doświadczonego zawodnika. Przerwał wiele ataków i kontrataków rywali, bardzo dobrze się ustawiał i wzorcowo kierował grą całej defensywy.

Kalidou Koulibaly – 8

W początkowej fazie spotkania popełnił kilka prostych błędów, po których traciliśmy piłkę, ale później było już tylko lepiej. Był nie do przejścia, a swój bardzo dobry występ okrasił przepięknym golem z woleja. Senegalczyk szybko odnalazł się w Premier League i pozostaje mieć nadzieję, że w dalszej części sezonu będzie utrzymywał ten poziom.

Ruben Loftus-Cheek – 7

Wiele osób nie kryło zaskoczenia, gdy zobaczyło go w wyjściowej jedenastce. Ruben wystąpił na prawym wahadle i poradził tam sobie bardzo dobrze, czym potwierdził, że jest uniwersalnym piłkarzem. Zaliczył wiele udanych rajdów oraz wejść w pole karne, a w obronie grał bezbłędnie. Można mu jednak zarzucić brak zdecydowania. W niektórych sytuacjach zamiast strzelać, starał się kontynuować akcję, co nie kończyło się dobrze. Niemniej jego występ można ocenić bardzo pozytywnie.

Jorginho – 4

To nie był jego dzień. Zwłaszcza w pierwszej połowie popełnił sporo błędów, które skutkowały utratą piłką. Często zwalniał grę długo podejmując decyzje. Co prawda zaliczył kilka udanych odbiorów, choć i tak może się było spodziewać po nim o wiele więcej.

N’Golo Kanté – 8

Obok Kalidou Koulibaly'ego był naszym najlepszym zawodnikiem. Dominował w środkowej strefie boiska, nieustannie stosował pressing, utrudniał rywalom rozgrywanie akcji oraz zaliczył wiele udanych odbiorów. To była najlepsza wersja N'Golo. Niestety, w drugiej połowie doznał urazu mięśniowego i wszystko wskazuje na to, że czeka go przerwa w grze.

Marc Cucurella – 7

W ubiegłym tygodniu zadebiutował w barwach Chelsea w meczu z Evertonem, ale kilkanaście minut wystarczyło, by przekonać do siebie Thomasa Tuchela. Hiszpan rozpoczął to spotkanie w pierwszym składzie i trzeba przyznać, że radził sobie bardzo dobrze. Był aktywny, w obronie i w ataku radził sobie bez zarzutu. Widać, że gra na wahadle bardzo mu odpowiada.

Mason Mount – 6

Występ poprawny, ale bez fajerwerków. Współpraca Masona z Cucurellą na lewej stronie boiska wyglądała całkiem obiecująco.

Kai Havertz – 4
Niestety, Niemiec po raz kolejny zagrał wyraźnie poniżej swoich możliwości. Co prawda walczył i starał się w jak największym stopniu pomagać kolegom, ale ze swoich zadań ofensywnych nie wywiązywał się najlepiej. Często tracił piłkę i nie potrafił znaleźć recepty na wysokich obrońców Tottenhamu.

Raheem Sterling – 5
Anglik również nie pokazał pełni swoich możliwości. Rywale skutecznie odcinali go od podań. Zaliczył kilka wejść w pole karne, ale nie wyniknęło z nich nic konkretnego. W drugiej połowie Raheem dostał podanie od Loftus-Cheeka i miał bardzo dobrą okazję na strzelenie bramki, jednak uderzył wysoko ponad poprzeczką.

César Azpilicueta – 6

Po wejściu na boisko Hiszpan starał się uspokoić grę i na pewno wspomógł kolegów z defensywy, którzy odczuwali zmęczenie. Dzięki tej zmianie Reece James mógł przesunąć się na prawe wahadło i po kilku minutach strzelił bramkę.