King Power Stadium odczarowane! Pewne zwycięstwo po bardzo dobrej grze. Leicester City 0:3 Chelsea

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 20.11.2021 15:21 / Ostatnia aktualizacja: 20.11.2021 15:23

W pierwszym po reprezentacyjnej przerwie meczu Chelsea po bardzo dobrej grze pokonała Leicester City 3:0. W pierwszej połowie na listę strzelców wpisali się Antonio Rüdiger i N'Golo Kanté, zaś w drugiej części gry wynik ustalił rezerwowy Christian Pulisic. The Blues rozegrali bardzo dobre spotkanie i przy odrobinie szczęścia ich zwycięstwo mogło być jeszcze bardziej okazałe.

Chelsea dobrze weszła w to spotkanie i już od pierwszych minut miała niewielką przewagę nad rywalami, którą w miarę upływu czasu systematycznie powiększała. Gra The Blues nie była jednak zbyt płynna, zdarzały się niecelne podania, ale zawodnicy Leicester mieli jeszcze większe problemy z zawiązaniem składnej akcji. Pierwszą dogodną okazję do strzelenia bramki podopieczni Thomasa Tuchela stworzyli już po trzech minutach gry. Jorginho szybko wznowił grę długim zagraniem do Bena Chilwella, który wyszedł na czystą pozycję. Anglik nie wykorzystał jednak tej sytuacji, gdyż po jego uderzeniu piłka odbiła się od poprzeczki i opuściła plac gry.

W dalszej części pierwszej połowy Chelsea budowała swoją przewagę i starała się dochodzić do kolejnych sytuacji bramkowych. W 14. minucie The Blues dopięli swego i otworzyli wynik. Po precyzyjnym dośrodkowaniu Bena Chilwella z rzutu rożnego najwyżej do piłki wyskoczył Antonio Rüdiger, który strzałem głową pokonał Kaspera Schmeichela. Ta bramka była potwierdzeniem dobrej gry Chelsea od pierwszej minuty.

Po tym trafieniu Niebiescy nie odpuszczali i utrzymywali przewagę nad rywalami. Zawodnicy Thomasa Tuchela szukali akcji, która dałaby im drugą bramkę. Groźny strzał z rzutu wolnego oddał Mason Mount, a aktywni w polu karnym gospodarzy byli Kai Havertz i Callum Hudson-Odoi.

W 28. minucie Chelsea wyprowadziła drugi cios, po którym cieszyła się ze strzelonej bramki. W okolicach środkowej strefy boiska Reece James zagrał do N'Golo Kanté, a ten przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, po czym precyzyjnym niesygnalizowanym strzałem z dystansu umieścił piłkę w siatce.

Dzięki dwubramkowej przewadze The Blues grali bardzo spokojnie, kontrolowali grę i nie dopuszczali do zagrożenia pod własną bramkę. Leicester nie było w stanie dorównać przyjezdnym i niekiedy miało trudności z opuszczeniem własnej połowy. Pojedyncze akcje Lisów były w zarodku przerywane przez defensorów The Blues.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. Chelsea po bardzo dobrej grze prowadziła z Leicester City 2:0 i pewnie zmierzała po kolejne ligowe zwycięstwo.

Po zmianie stron Chelsea nadal była stroną dominującą, budowała kolejne ataki pozycyjne i mądrze utrzymywała rywali z dala od własnego pola karnego. Po ładnej akcji Calluma Hudsona-Odoia dobrą okazję na strzelenie bramki miał Ben Chilwell, ale jego strzał znakomicie obronił Kasper Schmeichel. Kilka minut później Hudson-Odoi po raz kolejny sprawił wiele problemów obrońcom rywali, sam zdecydował się zakończyć swoją akcję, ale po jego uderzeniu piłka przefrunęła tuż ponad poprzeczkę.

W kolejnych minutach Leicester City zaczęło grać nieco odważniej, dzięki czemu stworzyło kilka sytuacji pod bramką Chelsea. Celne strzały oddali Maddison i Amartey, ale Édouard Mendy nie miał problemów z obroną. Dobrą okazję miał Jamie Vardy, ale jego strzał z odległości ok. pięciu metrów okazał się bardzo niecelny.

Chelsea nie traciła koncentracji i miała znakomitą szansę na podwyższenie prowadzenia. Hakim Ziyech zagrał kapitalne podanie do Christiana Pulisica, ale strzał tego drugiego okazał się minimalnie niecelny. Po kilku minutach duet rezerwowych ponownie stworzył groźną okazję, która tym razem zakończyła się bramką. Po dobrym wyprowadzeniu piłki z własnej połowy przez Trevoha Chalobaha, piłkę otrzymał Ziyech, który przedarł się w pole karne rywali, zwiódł obrońcę, a następnie zagrał do Pulisica, który nie pomylił się i strzałem z najbliższej odległości pokonał Schmeichela.

Po tej bramce tempo gry spadło. Lisy straciły nadzieję na odwrócenie losów spotkania, zaś Chelsea mogła spokojnie czekać na końcowy gwizdek. The Blues mieli wyraźną przewagę nad rywalami i regularnie dochodzili do sytuacji strzeleckich, które mogły zakończyć się kolejnymi bramkami. Ostatecznie wynik nie uległ zmianie i Chelsea po dobrym meczu pokonała na King Power Stadium Leicester City 3:0 i dzięki temu mogła cieszyć się z kolejnego kompletu punktów.

Leicester City 0:3 Chelsea (0:2). Bramki: Rüdiger 14', Kanté 28', Pulisic 71'

Leicester City: Schmeichel (c); Amartey, Evans, Söyüncü (Dewsbury-Hall 75'); Albrighton, Castagne, Soumaré, Ndidi; Barnes (Maddison 46'), Lookman (Iheanacho 46'), Vardy

Chelsea: Mendy; Chalobah, Thiago Silva, Rüdiger; James, Kanté, Jorginho (c) (Loftus-Cheek 77'), Chilwell; Mount (Ziyech 63'), Havertz (Pulisic 62'), Hudson-Odoi