Wielki Édouard Mendy zatrzymał Pszczoły! Brentford 0:1 Chelsea

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 16.10.2021 20:24 / Ostatnia aktualizacja: 16.10.2021 20:55

W pierwszym po reprezentacyjnej przerwie meczu Chelsea pokonała Brentford 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów strzelił tuż przed przerwą Ben Chilwell. The Blues mogą mówić o sporym szczęściu, gdyż w końcówce Pszczoły stworzyły kilka bardzo dobrych okazji, ale znakomitą postawą popisał się Édouard Mendy.

Pierwsza połowa nie stała na najwyższym poziomie, choć piłkarzom obu drużyn trudno było odmówić zaangażowania. Oglądaliśmy wiele fizycznych pojedynków, głównie w środkowej strefie boiska, ale brakowała klarownych sytuacji podbramkowych oraz ciekawych akcji. Obie drużyny popełniały też sporo prostych błędów, przez co spotkaniu brakowało płynności.

Lepiej prezentowała się Chelsea, ale jej przewaga nie była nazbyt wyraźna. The Blues przeważali w posiadaniu piłki, dobrze bronili dostępu do własnej bramki, ale brakowało im kreatywności pod polem karnym rywali. Bardzo bliski otworzenia wyniku był Timo Werner, ale jego uderzenie po zgraniu Romelu Lukaku okazało się minimalnie niecelne.

Jako pierwsi stuprocentową okazję bramkową stworzyli zawodnicy Brentfordu. Po szybkiej wymianie w polu karnym do pozycji strzeleckiej doszedł Mbeumo, ale jego uderzenie zatrzymało się na słupku. Chelsea natychmiast wyprowadziła kontratak, który przy odrobinie szczęścia mógł zakończyć się bramką. Timo Werner przeprowadził dobry rajd na lewej stronie boiska, po czym zagrał do Romelu Lukaku. Belg co prawda pokonał bramkarza rywali, ale w momencie podanie był na minimalnym spalonym i sędzia anulował to trafienie.

W kolejnych minutach nadal oglądaliśmy dużo walki, ale w dalszym ciągu wynik nie ulegał zmianie. Przełamanie nadeszło tuż przed przerwą. Strzał Romelu Lukaku został zablokowany, ale ustawiony przed polem karnym Ben Chilwell efektownym strzałem z woleja pokonał bramkarza rywali. Chwilę później sędzia zakończył pierwszą część gry.

Po zmianie stron tempo gry stopniowo rosło. Brentford starało się częściej atakować bramkę Chelsea, ale tym samym stwarzało więcej miejsca drużynie przyjezdnych. The Blues nie potrafili jednak tego wykorzystać, gdyż bardzo rzadko dochodzili do klarownych sytuacji strzeleckich, na co wpływ miała przede wszystkim słabo wyglądająca współpraca Romelu Lukaku z Timo Wernerem.

Minuty upływały, a spotkanie nabierało rumieńców. Brentford nie odpuszczało i szukało wyrównującej bramki. Gospodarze, zagrzewani dopingiem swoich kibiców, grali odważnie i wydawało się, że to oni przejmowali inicjatywę. Po ponad godzinie gry udało im się oddać pierwszy strzał, ale Édouard Mendy zachował koncentrację i zażegnał zagrożenie. Chwilę później pod bramką Niebieskich znowu zrobiło się bardzo niebezpiecznie, gdyż Bryan Mbeumo po raz kolejny uderzył w słupek.

Końcówka meczu dostarczyła wielu emocji. Zawodnicy Brentfordu bardzo ambitnie walczyli o wyrównującą bramkę. Groźny strzał Ghoddosa obronił Mendy, zaś chwilę później zmierzającą do bramki piłkę z linii bramkowej wybił Trevoh Chalobah. W kolejnych minutach Mendy zaliczył kilka kolejnych znakomitych interwencji i tylko dzięki niemu Niebiescy nadal mogli cieszyć się czystym kontem. Ostatecznie starania The Bees zakończyły się niepowodzeniem. Chelsea zdołała utrzymać skromne prowadzenie i dzięki temu mogła cieszyć się z kompletu punktów w pierwszym po reprezentacyjnej przerwie meczu.

Brentford 0:1 Chelsea (0:1). Bramki: Chilwell 45'

Brentford: Raya; Zanka, Jansson (c), Pinnock, Canós (Ghoddos 72'); Jensen, Nørgaard, Onyeka (Forss 67'); Henry, Mbeumo, Toney

Chelsea: Mendy; Chalobah, Christensen, Sarr; Azpilicueta (c) (James 89'), Loftus-Cheek, Kanté, Kovačić (Mount 67'), Chilwell; Lukaku (Havertz 77'), Werner

komentarzy: 3259
19.10.2021 20:42

Mam takie przeczucie że jutro zobaczymy Kepe. Wiadomo , że w LM nie wolno nikogo lekceważyć ale Tuchel potrafi zaskakiwać w wyborem wyjściowej 11 . Po cichu liczę , że Saul może pogra ale patrząc na formę RLC to sam nie wiem czy jutro nawet wejdzie na boisko na SB.

Bryan
komentarzy: 1065
18.10.2021 22:51

Pytanie z innej bajki.

Czy ktoś widział na żywo bandyterkę, którą odstawił McArthur w meczu z Arsenalem? Czy Dean'a można już koronować na Dzbana Roku za niepokazanie czerwieni za takie chamstwo, czy tam był bardziej skomplikowany temat?

Pytam poważnie, bo widziałem tylko powtórkę na FB, nie oglądałem meczu live. Zastanawia mnie to, bo to już na serio ociera się o kryminał, żeby dawać żółtą zamiast wywalenia za burtę.

18.10.2021 23:46

Też nie oglądałem meczu na żywo ale jak patrzę na powtórkę tego faulu to nie ma innej opcji , McArthur powinnien opuścić boisko a Dean po raz kolejny się kompromituje i mimo że mamy Var to zamiast lepiej jest tylko gorzej.

komentarzy: 4323
17.10.2021 14:12

Mecz na ogromny plus,trzeba pamiętać że drużyna była po przerwie na reprezentację,porównajcie sobie naszych zawodników i ile grał dla danego kraju a ile grało w Brenford?

To ma znaczenie w przebiegu meczu,przygotowanie meczu a jechaliśmy na trudny teren.
Kolejna sprawa i tutaj daje plusa dużego dla TUCHELA za kolejne zmiany w składzie,to widzę w kontekście kolejnych meczów musi wręcz zaprocentować.
Taki zawodnik jak Loftus Cheek,Sarr,Chalobah poczuje się potrzebny w tej drużynie,a zawodnik rezerwowy musi bardziej gotowy do gry jak zawodnik który wychodzi w pierwszej 11-stce..
Super że bez problemu dazy ich zaufaniem,to mi się podoba.

Brenford to niewygodny przeciwnik,już wiele faworytów grających przeciw nim traciło punkty a to nie powinno się wydarzyć.
Nas też cisneli ostatnie 20 min. a jednak daliśmy radę oczywiście z bramkarzem w bramce który wyrasta na najlepszego bramkarza obecnego sezonu w Premier League:)