Kapitalny występ i komplet punktów w meczu na inaugurację sezonu! Chelsea 3:0 Crystal Palace

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 14.08.2021 17:49 / Ostatnia aktualizacja: 14.08.2021 17:49

W pierwszej kolejce nowego sezonu Premier League Chelsea po znakomitej grze pokonała Crystal Palace 3:0. Przed przerwą na listę strzelców wpisali się Marcos Alonso oraz Christian Pulisic, zaś w drugiej części spotkania bramkę strzelił debiutujący w Premier League Trevoh Chalobah.

Od pierwszych minut spotkanie na Stamford Bridge przebiegało pod dyktando Chelsea. The Blues czuli się bardzo dobrze i mieli pełną kontrolę nad rywalami. Nie przekładało się to jednak na klarowne sytuacje bramkowe. Piłkarze Thomasa Tuchela mieli problemy ze stworzeniem poważnego zagrożenia w polu karnym rywali i z efektywnym kończeniem tworzonych przez siebie akcji. Najbliżej strzelenia bramki był Christian Pulisic, który uderzał głową po dobrym dośrodkowaniu od Marcosa Alonso.

Przełomowy moment nadszedł w 27. minucie. Mason Mount został sfaulowany na skraju pola karnego i sędzia przyznał Niebieskim rzut wolny. Egzekutorem tego stałego fragmentu gry był Marcos Alonso, który pięknym uderzeniem pokonał Guaitę. Bramkarz Crystal Palace nie podjął nawet próby wybicia piłki, która wpadła wprost w okienko strzeżonej przez niego bramki.

Ten gol dał Chelsea dużo spokoju i sprawił, że jej przewaga nad Orłami stała się jeszcze większa. The Blues coraz częściej przedzierali się w pole karne rywali i szukali drugiej bramki. Przyjezdni nie byli w stanie podjąć walki z tak grającymi piłkarzami Chelsea i długimi fragmentami spotkania mieli problem z opuszczeniem własnej połowy.

Pięć minut przed przerwą Niebiescy podwyższyli prowadzenie. Mason Mount posłał bardzo niebezpieczne dośrodkowanie w pole karne, a piłkę do bramki Crystal Palace usiłował skierować Timo Werner. Vicente Guaita zdołał jednak zaliczyć skuteczną interwencję, ale po chwili do futbolówki dopadł Christian Pulisic, który technicznym uderzeniem umieścił ją w bramce. To trafienie sprawiło, że Chelsea mogła grać z jeszcze większym komfortem. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Po zmianie stron obraz gry praktycznie nie zmieniał się, choć Crystal Palace rozegrało kilka odważniejszych akcji. W zdecydowanej większości kończyły się one bez strzału na bramkę. Bardzo dobrą szansę miał Wilfried Zaha, który jednak zbyt długo zwlekał z oddaniem uderzenia i został zablokowany przez Antonio Rüdigera.

Chelsea odpowiedziała na te zapędy rywali w najlepszy możliwy sposób. W 58. minucie Trevoh Chalobah otrzymał piłkę w okolicach środkowej strefy boiska. Anglik miał bardzo dużo wolnego miejsca, dzięki czemu przesunął się w pobliże pola karnego rywali, a następnie oddał znakomity strzał, który po odbiciu się od słupka wpadł do bramki strzeżonej przez Guaitę.

W kolejnych minutach Chelsea nie zwalniała tempa i utrzymywała miażdżącą przewagę nad rywalami. The Blues bardzo dobrze czuli się rozgrywając kolejne ataki pozycyjne i rzadko dochodzili do klarownych sytuacji strzeleckich.

Końcówka spotkania nie przyniosła zmiany rozstrzygnięcia. Chelsea mądrze utrzymywała prowadzenie i nie dopuszczała do najmniejszego zagrożenia pod własną bramką. Podopieczni Thomasa Tuchela z wielką pewnością realizowali swój plan i ostatecznie to na ich konto wpłynął komplet punktów za zwycięstwo w pierwszej kolejce nowego sezonu Premier League.

Chelsea 3:0 Crystal Palace (2:0). Bramki: Marcos Alonso 27', Pulisic 40', Chalobah 58'

Chelsea: Mendy; Christensen, Chalobah, Rüdiger; Azpilicueta (c) (James 67'), Jorginho, Kovačić, Alonso (Emerson 86'); Pulisic (Havertz 81'), Werner, Mount

Crystal Palace: Guaita; Ward, Kouyaté, Guéhi, Mitchell; Riedewald (Rak-Sakyi 77'), McArther (c), Schlupp (Andersen 57'); Ayew, Mateta (Benteke 57'), Zaha

Wolnomyśliciel
komentarzy: 789
19.08.2021 14:53

Alonso i Jorginho najlepsi na boisku. Ciekawe co na to ich zajadli hejterzy, którzy pisali że mając Jorginho w pierwszym składzie nigdy nic nie wygramy. A po kilku miesiącach Jorgi poprowadził nas do LM a Italię do mistrzostwa Europy :D

Ogólnie świetny występ ale też nie ma co popadać w zachwyt bo przeciwnik był żałośnie słaby. Przez cały mecz zagrali chyba 2 dobre akcje na naszej połowie. Wydaje się, że Vieira to mega słaby trener i wcale się nie zdziwię jak wyleci z tej roboty jeszcze szybciej niż Frank de Boer.

A dla nas prawdziwy test będzie w niedzielę w Derbach Londynu. Ostatnie nasze występy z Kanonierami nie były zbyt udane i trzeba to koniecznie odwrócić. Arsenal będzie podrażniony po ostatniej wpadce więc trzeba zagrać dobry mecz.