Historia pisze się na naszych oczach! Jedziemy do Stambułu na finał Ligi Mistrzów! Chelsea 2:0 Real Madryt

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 05.05.2021 22:53 / Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 22:59

Stało się! W drugim meczu półfinałowym Ligi Mistrzów Chelsea pokonała Real Madryt 2:0 i tym samym wywalczyła awans do wielkiego finału. W spotkaniu na Stamford Bridge The Blues zaprezentowali się wyraźnie lepiej od swoich rywali, a bramki strzelili Timo Werner i Mason Mount. W dwumeczu Chelsea pokonała aktualnych mistrzów Hiszpanii 3:1.

W początkowej fazie spotkania obie drużyny grały bardzo zachowawczo. Minimalnie lepiej wyglądała Chelsea, która grała bardzo pewnie w każdej formacji. Real starał się nie forsować zbyt szybkiego tempa i spokojnie czekał na swoją szansę.

Królewscy mieli przewagę w posiadaniu piłki, ale nie do końca potrafili ją wykorzystać. Mistrzowie Hiszpanii oddali kilka strzałów zza pola karnego, ale bez trudu poradził sobie z nimi Édouard Mendy.

Po około dwudziestu pięciu minutach gry bardzo groźny strzał z dystansu oddał Karim Benzema, ale fenomenalną interwencję zaliczył Édouard Mendy. Bramkarz Chelsea zachował w tej sytuacji maksymalną koncentrację i czubkami palców wybił futbolówkę na rzut rożny.

Chwilę później The Blues wyszli na prowadzenie. N’Golo Kanté odebrał piłkę w środku pola, zagrał ją to Timo Wernera, a ten obsłużył podaniem wbiegającego w pole karne Kaia Havertza. Niemiec nie miał łatwej sytuacji, gdyż był naciskany przez rywala, ale udało mu się oddać strzał, który zatrzymał się na poprzeczce. Ze skuteczną dobitką najmniejszych trudności nie miał Timo Werner, który wyprowadził Chelsea na prowadzenie.

W kolejnych minutach Niebiescy mądrze prowadzili grę i unikali zagrożenia pod własną bramką. Ich kontrataki również mogły się podobać, gdyż obrońcy Realu mieli z nimi trudności.

Królewscy nie odpuszczali i szukali wyrównującej bramki. Po zagraniu z lewej strony boiska bardzo groźny strzał głową oddał Karim Benzema, ale kolejną znakomitą interwencję zaliczył Édouard Mendy. Senegalczyk po raz drugi w tej części gry uchronił swój zespół od utraty bramki.

W końcówce pierwszej połowy Real częściej utrzymywał się przy piłce, ale to Chelsea stwarzała sobie groźniejsze sytuacje. Podopieczni Thomasa Tuchela grali bardzo pewnie i świadomie wykorzystywali swoje atuty. Do przerwy wynik nie uległ jednak zmianie.

Drugą część gry od bardzo mocnego uderzenia mogli zacząć piłkarze Chelsea. Po dośrodkowaniu Césara Azpilicuety do pozycji strzeleckiej doszedł Kai Havertz, ale jego uderzenie głową było minimalnie niecelne i zatrzymało się na poprzeczce.

W kolejnych minutach Niebiescy stwarzali sobie kolejne dobre okazje bramkowe. Minimalnie za wysoki strzał głową oddał Thiago Silva, a Mason Mount również przeniósł piłkę nad poprzeczką bramki Thibaut Courtois. Kilka minut później Belg zaliczył znakomitą interwencję, gdyż wygrał pojedynek sam na sam z Havertzem.

Po nieco ponad godzinie gry Chelsea zaprzepaściła kolejną szansę na podwyższenie prowadzenia. Po wzorcowo wyprowadzonym kontrataku Timo Werner zagrał do N'Golo Kanté, którego zbyt słabe uderzenie zablokował Federico Valverde.

W dalszej części spotkania tempo gry nieco spadło. Piłkarze Realu nie wykazywali pozytywnego zdenerwowania i nie wykazywali zbyt dużego zaangażowania. Chelsea zaś utrzymywała piłkę z dala od własnej bramki i spokojnie konstruowała kolejne ataki pozycyjne.

W końcówce spotkania Real podjął kilka prób doprowadzenia do wyrównania, ale zakończyły się one niepowodzeniem. Chelsea z kolei nie odpuszczała i w 85. minucie zadała decydujący cios. N'Golo Kanté po raz kolejny fantastycznie odebrał piłkę w środku pola, następnie zagrał ją do Christiana Pulisica, który ze stoickim spokojem posadził na murawie Courtois. Amerykanin wyłożył piłkę Mountowi, a ten bez trudu umieścił ją w bramce.

Kolejne minuty nie przyniosły zmiany rozstrzygnięcia. Bezradny Real nie był w stanie zagrozić bramce The Blues, którzy pewnie i dumnie kroczyli po swoje. Piłkarze Thomasa Tuchela utrzymali dwubramkowe prowadzenie i dzięki temu zapewnili sobie awans do finału Ligi Mistrzów.

Chelsea 2:0 Real Madryt (1:0). Bramki: Werner 28', Mount 85'

Chelsea: Mendy; Christensen, Thiago Silva, Rüdiger; Azpilicueta (c) (James 88'), Kanté, Jorginho, Chilwell; Mount (Ziyech 89'), Havertz (Giroud 90'), Werner (Pulisic 68')

Real Madryt: Courtois; É. Militão, Sergio Ramos, Nacho, F. Mendy (Valverde 63'); Kroos, Modrić, Casemiro (Rodrygo 76'); Vinícius Jr. (Marco Asensio 63'), Benzema, Hazard (Díaz 89')

komentarzy: 3037
07.05.2021 22:58

Ale pięknie lisy tracą pkt.Brawooo Sroki

komentarzy: 3159
07.05.2021 22:55

Yessss!. Lisy przegrały 2-4 i mimo że mieli ponad 25 strzałów na bramkę to rywale mieli lepszą skuteczność. Walczmy o cud na Etihad Stadium ( ostatnie wyniki są słabe ) i będziemy na podium PL :)

Bryan
komentarzy: 974
07.05.2021 21:37

Tymczasem kolejny z naszych "podwójnych" rywali, Leicester City miewa ostatnio problemy.Tydzień temu ledwie remis z Southampton, a teraz w potyczce z Newcastle już przegrywają 0:2. Końcówka tego sezonu może być dla nas bardzo ciekawa.

blue1
komentarzy: 829
07.05.2021 21:58

Nawet zapomniałem, że dzisiaj grają :) Wielkie mecze nam ostatnio wychodzą, więc podium, mimo trudnego terminarza jest jak najbardziej w zasięgu, tym bardziej, że gramy jeszcze z Leicester. Ciekawe ile zdobędziemy pkt z 12 możliwych.

Bryan
07.05.2021 22:07

W sumie to może nawet ten terminarz nie jest aż tak trudny, biorąc pod uwagę fakt, że największe problemy sprawiły nam ostatnio West Brom, Brighton czy Leeds :)

A tak całkiem poważnie, to wszystko jest w naszym zasięgu. Osobiście jestem zdania, że tylko kontuzje mogłyby nas powstrzymać.

07.05.2021 22:31

4-0 Leicester przegrywa xd

06.05.2021 21:53

W finale Ligi Mistrzów będzie wielki angielski finał i w LE też może być. Man Utd na pewno awansuje do finału a Arsenal musi strzelić 1 bramkę żeby awansować .

06.05.2021 22:57

Man Utd w finale a Arsenal schrzanił i nie będzie angielskiego finału :(

06.05.2021 23:28

Niestety,Arsenal to porażka na całego,na nich nawet nie ma co liczyć.

07.05.2021 19:03

Brus - Haaland to będzie grał porządnie gdziekolwiek by nie trafił, z nim nie będzie jak z Wernerem, bo to zupełnie innej klasy zawodnik, inna technika, inna mentalność, inna psychika. Werner już w Bundeslidze miał swoje problemy https://www.meczyki.pl/newsy/kuriozum-w-lidze-mistrzow-pilkarz-zszedl-z-boiska-bo-kibice-rywala-byli-za-glosni/64470-n takie sytuacje pokazują, że pod względem mentalnym, psychiki, to jest niestety drugi Morata.

06.05.2021 17:26

Wszystko już zostało napisane i powiedziane o tym meczu, więc jestem tutaj tylko, aby pozostawić po sobie ślad...
Emocje, jakich nie przeżyłem od 2012 roku.

grzybeek
komentarzy: 537
06.05.2021 13:44

przepięknie poprostu

grubycfc
06.05.2021 10:56

Świetny mecz w naszym wykonaniu! Z pierwszej połowy zapamiętam chyba najbardziej Rudiego jak wchodził jak jakiś dzik pod pole karne:) Cały zespół zagrań jak szwajcarskim zegarku. W drugiej połowie co robił Jorgi i Kante. Ale chyba najbardziej podobało mi się to że dochodziliśmy do dogodnych sytuacji z taką łatwością :) Teraz Stambuł i mam nadzieję że po meczu będzie niebieski :)

thesabr3
komentarzy: 2047
06.05.2021 09:07

W zasadzie od 70min oglądałem ten mecz stojąc, coś pięknego to jak nasz Król Kante kasował i dyktował jak porusza się RM po boisku to poezja . Zresztą cały zespół zagrał świetny mecz . Do tego Havertz pokazał że takie ustawienie jest dla niego idealne będziemy mieli z niego dużo radości w przyszłych latach.

Chelsea ?
06.05.2021 08:33

Asz szkoda że Werner nie zagrał idealnej piłki jak rudriger by wyszedł sam na sam xD

komentarzy: 4220
06.05.2021 08:20

Mecz na ogromny plus ale chce kilka zdań powiedzieć o ponownych sytuacjach niewykorzystanych przez naszych zawodników,jak jest awans do finału LM to nad się tak aż nie zastanawiamy.

Chce zwrócić uwagę a raczej wiele osób to widzi że Tuchel próbuje lub już odszedł z grą na klasyczną 9.
Tym bardziej zdrowy jest Abraham i Girou,ja Tuchela za to nie potępiam,nie wręcz przeciwnie bo to jakoś funkcjonuje i tak niech zostanie.
Zastanawia mnie gra w przyszłość co do naszej ofensywy,widać że z dwójki Abraham/Girou a raczej pewne że Girou odejdzie a Abraham zostanie,czyli Tuchel nie będzie chciał pozyskać typowej 9 do naszego składu za Girou jak to on odejdzie.

Media od paru dni ponownie spekulują że ponoć nasz zarząd raczej z Tuchelem na czele interesują się Sancho,czyli od nas odchodzi ktoś z napastników a w to miejsce przychodzi Sancho?

Więc wtedy takim ruchem Tuchel odejdzie od gry z klasyczną 9 w 99%,to są moja opinia i oczywiście nikt nie musi się z tym zgadzać,może to zły moment na takie przemyślenia ALE chciałem to teraz napisać:)

Co sądzicie na ten temat Panowie,wiem wiem dalej są w nas emocje,też tak mam;)!

redtrid
komentarzy: 492
06.05.2021 09:43

Nikt nie wie, w jakim ustawieniu będziemy grali w przyszłym sezonie. Teraz za Tuchela gramy w idealnie skrojonym pod obecną drużynę. Giroud jest już starszy, nigdy nie grał pierwszych skrzypiec w Premier League. Abraham jest po prostu za słaby na Chelsea. Moim zdaniem nie oznacza to jednak, że będziemy grali bez klasycznej 9. Jeśli miałbym wybierać 9 do Chelsea, to pewnie kupiłbym Darwina Nuneza. Młody chłopak, świetne warunki fizyczne i prędzej wypali w Premier League niż taki Haaland. Lukaku, o którym też jest głośno na tle silnych rywali wypada niestety blado, dlatego jestem na nie.

Zastanawiają mnie transfery letnie za Tuchela. Na pewno potrzebujemy środkowego obrońcę, bo Silva wiecznie grał nie będzie. Ja bym się długo nie zastanawiał, tylko spróbował wyciągnąć de Ligta. Upamecano podobno dogadał się już z Bayernem, City mają świetnego Diasa. My potrzebujemy lidera defensywy, a z całym szacunkiem dla naszych środkowych obrońców, poza Silvą, żaden z nich się na takiego lidera nie nadaje. Na pewno potrzebujemy też środkowego pomocnika. Jorginho nie przekonuje w żadnym innym ustawieniu niż 3:4:3, ma bardzo dużo wad, a z cech typowo piłkarskich, tylko inteligencję i umiejetność dobrego ustawiania się/czytania gry. Żaden z zawodników na wypożyczeniu nie będzie królem środka pola. Osobiście spróbowałbym wyciągnąć Valverde lub Camavingę (to prawda, że bardzo młody, ale ma już sporo doświadczenia z ligi francuskiej i super się zapowiada). Te dwie pozycje oraz napastnik są najważniejsze. W kolejnych latach trzeba będzie się zastanowić pewnie nad bramkarzem i defensywnym pomocnikiem. Wszystkie inne pozycje teraz, to raczej dodatki do już szerokiego składu. Chciałbym, aby Tuchel dostał wolną rękę od zarządu, zasłużył na to.