Cenna derbowa wygrana po bramkach Kaia Havertza. Chelsea 2:0 Fulham

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 01.05.2021 20:25 / Ostatnia aktualizacja: 01.05.2021 20:25

W meczu 34. kolejki Premier League Chelsea pokonała Fulham 2:0. Obie bramki dla drużyny z zachodniego Londynu strzelił Kai Havertz, któremu najpierw asystował Mason Mount, a następnie Timo Werner. Dzięki tej wygranej The Blues umocnili się na czwartym miejscu w tabeli Premier League oraz zmniejszyli stratę do Leicester, które zremisowało swoje spotkanie w tej serii gier.

Obie drużyny dobrze weszły w to spotkanie, dzięki czemu byliśmy świadkami ciekawego widowiska. W początkowych minutach Fulham grało bardzo odważnie i starało się zaskoczyć wyżej notowanych rywali. Po bardzo dobrym uderzeniu z dystansu zawodnika drużyny Scotta Parkera świetną interwencją popisał się Édouard Mendy.

The Blues robili swoje i w 10 minucie wyszli na prowadzenie. Długą piłkę spod własnego pola karnego zagrał Thiago Silva. Mason Mount znakomicie opanował futbolówkę i błyskawicznie wypuścił Kaia Havertza, który precyzyjnym uderzeniem pokonał Areolę.

Fulham walczyło i długimi fragmentami dotrzymywało kroku Chelsea. Dobre uderzenie z dystansu oddał Ola Aina, wychowanek The Blues, ale po raz kolejny świetnie interweniował Édouard Mendy. Podopieczni Thomasa Tuchela również stwarzali zagrożenie pod bramką rywali, ale dobre okazje zmarnowali Timo Werner oraz Hakim Ziyech.

Spotkanie przebiegało w dobrym tempie. Chelsea dochodziła do kolejnych okazji, a Fulham nie pozostawało dłużne i również prezentowało solidną postawę. Tuż przed końcem pierwszej połowy ich starania mogły przynieść oczekiwany efekt. Po strzale Ainy zza pola karnego piłka odbiła się od jednego z zawodników Chelsea i zmierzała do bramki, ale Édouard Mendy zdołał w ostatniej chwili przenieść ciężar ciała i instynktownie wybił futbolówkę. Była to kolejna najwyższej klasy interwencja Senegalczyka w tej części spotkania. Chwilę później sędzia zarządził przerwę.

Drugą część gry od mocnego uderzenia zaczęli zawodnicy Chelsea. Po szybkiej akcji Timo Werner kapitalnie zagrał piłkę do wybiegającego na czystą pozycję Kaia Havertza. Niemiec zachował zimną głowę i po raz drugi w tym spotkaniu pokonał Areolę.

W kolejnych minutach The Blues mieli niewielką przewagę, szukali trzeciej bramki, ale Fulham nie poddawało się i co pewien czas stwarzało zagrożenie pod polem karnym gospodarzy. Thomas Tuchel nie był z tego zadowolony i wielokrotnie pokrzykiwał na swoich podopiecznych. Na boisku zameldował się N'Golo Kanté, który zastąpił przeciętnie spisującego się w środku pola Hakima Ziyecha.

W kolejnych minutach obraz gry nie zmieniał się. Chelsea mądrze prowadziła grę, nie tylko broniła dostępu do swojej bramki, ale także stwarzała zagrożenie pod polem karnym rywali. Spotkanie przebiegało w atrakcyjnym dla widzów tempie i mogło się podobać.

Do końcowego gwizdka wynik nie uległ już zmianie. Chelsea nie strzeliła więcej bramek, a także zachowała kolejne czyste konto. Dzięki tej wygranej The Blues zmniejszyli stratę do Leicester i umocnili się na czwartej pozycji w tabeli Premier League.

Chelsea 2:0 Fulham (1:0). Bramki: Havertz 10', 49'

Chelsea: Mendy; Christensen, Thiago Silva, Zouma; James, Gilmour, Mount (Abraham 76'), Chilwell (Marcos Alonso 81'); Ziyech (Kanté 66'), Havertz, Werner

Fulham: Areola; Robinson, Adarabioyo, Aina, Andersen (c); Lookman, De Cordova-Reid, Lemina (Carvalho 78'); Zambo Anguissa, Ivan Cavaleiro (Onomah 78'), Maja (Mitrović 81')

Wolnomyśliciel
komentarzy: 793
04.05.2021 18:01

Tak myślałem, że pójdzie teraz do Serie A. I wcale bym się nie zdziwił gdyby Roma po pierwszym jego sezonie była mistrzem Włoch. Do dziś jestem pod wielkim wrażeniem jaką perfekcyjną maszynę Jose potrafił stworzyć z Interu. Obecny Inter Conte nie jest nawet w 1/2 tak mocny.

Prawda jest taka, że Jose to cham i burak. Ale jest legendą tego sportu. A jako kibic The Blues będę miał do niego szacunek zawsze. Jose wziął 20 mln odszkodowania, kupił kolejny apartament na Karaibach i trzecie Ferrari i śmieje się z tych hejterów w dziurawych kalesonach co siedzą przy PC i go hejtują :D

04.05.2021 15:39

Nie gadaj ! XD . HAHA to sensacyjny wybór Portugalczyka.

blue1
komentarzy: 838
04.05.2021 16:28

Podobno Sarri miał iść do Romy, a tu taka niespodzianka. Moim zdaniem Mourinho powinien zrobić sobie dłuższy urlop i nabrać świeżości, której mu brakuje.

komentarzy:
04.05.2021 13:24

Nie mogę doczekać się jutrzejszego meczu zwłaszcza ,że nasze kluby nie grały ze sobą w LM odkąd objął ich Romek. Pozdro dla fanów the Blues o fana Realu.