Bezbramkowy debiut Tuchela. Chelsea 0:0 Wolves

Autor: Bartek Kijko Dodano: 27.01.2021 20:58 / Ostatnia aktualizacja: 27.01.2021 21:10

Thomas Tuchel zadebiutował dziś na ławce trenerskiej The Blues, jednak nie mógł się cieszyć ze zwycięstwa swojej nowej drużyny. Chelsea dominowała w tym spotkaniu i kontrolowała przebieg gry, jednak zabrakło zdecydowania w końcowej fazie akcji bramkowych.

Piłkarze Chelsea z dużą energią weszli w to spotkanie. W pierwszych kilkunastu minutach najbardziej aktywny był Kai Havertz, który brał na siebie odpowiedzialność w środku pola i próbował częstych rajdów z futbolówką. Zawodnicy gości jednak tworzyli bardzo szczelny blok obrony i niemal nie interesowali się grą do przodu. W 21. minucie mieli swoją pierwszą okazję, gdy nieco przypadkowo przed swoim polem karnym faulował Antonio Rudiger, lecz zawodnik gości z dobrej pozycji bramkowej uderzył bardzo niecelnie z rzutu wolnego. W kolejnych minutach gospodarze niemal bez przerwy kontrolowali przebieg spotkania i dobrze to wyglądało do szesnastego metra, jednak w końcowej fazie akcji brakowało dobrych decyzji. W 39. minucie Antonio Rudiger miał dobrą okazję bramkową, jednak uderzył wprost w golkipera gości. Do końca pierwszej połowy nie zobaczyliśmy już groźniejszych sytuacji żadnej z drużyn i obie ekipy schodziły do szatni przy stanie 0:0. Co ciekawe, Chelsea wymieniła w pierwszej części gry aż 433 udane podania.

Druga część meczu zaczęła się od groźnej sytuacji Hudona-Odoia, jednak Anglik niedokładnie dograł w dobrej okazji bramkowej i akcja zatrzymała się na obrońcy Wolverhampton. W kolejnych minutach goście wreszcie doszli nieco do głosu i pojawili się na połowie Chelsea, jednak po chwili sytuacja wróciła do normy i gospodarze uzyskali posiadanie piłki na poziomie 80% czasu gry. W 58. minucie zobaczyliśmy dobre dośrodkowanie Azpilicuety do Oliviera Giroud, jednak piłka została w ostatniej chwili wybita przez obrońcę gości. Chwilę później Francuz uderzał na bramkę Rui Patricio, jednak strzał z ostrego kąta nie zrobił wrażenia na portugalskim bramkarzu. W 60. minucie The Blues mieli najlepszą do tej pory okazję, gry Mateo Kovacić świetnie prostopadle zagrał w pole karne, Hudson-Odoi dograł do Chilwella, jednak ten w dobrej sytuacji przeniósł futbolówkę wysoko ponad bramką. W 64. minucie znów zobaczyliśmy dobre rozegranie piłki, podanie Ziyecha do Oliviera Giroud, jednak ten źle opanował piłkę i słabo uderzył w stronę bramki. Gra widocznie ożywiła się w ostatnich 10 minutach spotkania. Minutę później znów groźnie zaatakowała Chelsea, gdy Hakim Ziyech doskonale przerzucił piłkę, Chilwell zagrał piłkę do francuskiego napastnika, który został w ostatniej chwili zablokowany. Snajper Chelsea był najaktywniejszym piłkarzem w ostatnim fragmencie gry.

W 70. minucie goście mieli pierwszą, przypadkową akcję w drugiej części gry i mogli się cieszyć z prowadzenia. Mateo Kovacić wybijał piłkę spod nóg piłkarza gości, jednak ta odbiła się w nieszczęśliwy sposób i napastnik stanął oko w oko z Mendym. Bramkarz Chelsea został przelobowany i piłka wylądowała na poprzeczce. W 76. minucie gry na murawie pojawił się Christian Pulisic oraz Tammy Abraham, którzy zmienili Bena Chilwella oraz Oliviera Giroud. Angielski obrońca był zdecydowanie zdziwiony taką zmianą, gdy prawdopodobnie Thomas Tuchel postawił na inną formację gry. Cztery minuty później groźnie zza pola karnego uderzał Hakim Ziyech, jednak strzał został zablokowany na rzut rożny.

W 82. minucie Mateo Kovacić świetnie uderzał zza pola karnego i piłka minęła bramkę Rui Patricio o kilkanaście centymetrów. Wcześniej ewidentnie brakowało uderzeń zza szesnastki. Trzy minuty później Hudson-Odoi dobrze przedryblował kilku zawodników i był kolejnym z graczy, którzy spróbowali swoich sił strzałem z dalszej odległości, jednak bramkarz gości świetnie sparował piłkę na rzut rożny. W 87. minucie Mason Mount groźnie dogrywał na piąty metr po świetnej akcji, jednak Boly wybił futbolówkę na kolejny już rzut rożny. W ostatniej sekundzie gry Kai Havertz oddał strzał głową i wydawało się, że piłka zmierza do bramki, jednak obrońca gości po raz kolejny zablokował strzał gracza The Blues. Chwilę później sędzia tego spotkania zagwizdał po raz ostatni. W grze piłkarzy Chelsea widać było progres, zwłaszcza pod kątem pomysłów na rozegranie akcji, jednak dalej brakuje pewnych automatyzmów i po tym meczu z pewnością pozostaje pewien niedosyt.

Chelsea 0:0 Wolves

Składy:

Chelsea: Mendy - Azpilicueta, Rudiger, Silva, Chilwell (76. Pulisic) - Kovacić, Jorginho - Ziyech (80. Mount), Havertz, Hudson-Odoi - Giroud (76. Abraham)

Wolves: Patricio - Boly, Coady, Kilman - Semedo, Dendoncker, Neves, Nouri - Podence - Traore, Neto

blue1
komentarzy: 837
28.01.2021 17:10

Mecz mi się w miarę podobał. Gra wydawała się szybsza, niektórzy grali odważniej, a przede wszystkim bramkarz nie wymieniał 100 podań ze środkowymi obrońcami. Gdyby nie autobus Wilków to byśmy spokojnie wygrali, bo niestety z takimi zespołami ciężko grać. Szkoda tych szans Chilwella i Havertza, bo niestety w takich meczach z broniącymi się rywalami trzeba wykorzystywać każdą sytuację. W niedzielę czeka kolejny autobus, który mam nadzieję, że tym razem pokonamy.

28.01.2021 13:10

już było widać że powoli odblokowują się z tej męczarni 4-3-3 z meczu na mecz będzie lepiej i wróci ogień

28.01.2021 13:32

Dokładnie tak. Nie tylko piłkarze ale i kibice byli zmęczeni stagnacją w grze. Wczoraj można było zauważyć mały zefirek świeżości. Jeszcze za wcześnie na euforie, ale musi być lepiej. Trzeba tylko pootwierać okna i wprowadzić świeżego tlenu do tego zatęchłego, dusznego pokoju.

araya990
komentarzy: 123
28.01.2021 09:25

To czyli gilmour juz raczej jest spisany na transfer. Ciekawe czy jak wroci kante to bedzie gral w pierwszym skladzie. Ogladalem mecz,skupiony i jak ktos mi powie ze jorginho i kovacic dobrym zawodnikami to naprawde....jak mozna miec w srodku pola pomocnikow,ktorzy nie potrafia oddawac strzalow,a o prostopadlaych pilkach mozemy zapomniec. Raz na jakis czas jorginho rzuci pilke do przodu i tyle. To juz kante wchodzil w pole karne i jako takie strzaly oddawal. Havertz?hmmm juz troche lepiej ale.tez nie powalil

28.01.2021 09:35

Kante będzie grał na pewno. Tuchel chciał go sprowadzić do PSG.

araya990
28.01.2021 09:39

Ale.tak na.serio,czy havertz gral u lamparda na innej pozycji??tez go tak wystawial jako wolny elektron i wygladal jak dziecko we mgle. Ale tak.na.serio,od goscia mozemy wymagac ze bedzie umial gtac na roznej pozycji w pomocy skoro jest okrzykniety najwiekszym talentem niemieckiej pilki

yarexq V2
komentarzy: 1791
28.01.2021 12:27

Havertz był wystawiany przez Lamparda na różnych pozycjach. Zaczynając od środkowego pomocnika, przechodząc przez fałszywą 9 kończąc na prawym skrzydle. Może Havertz chciał coś przekazać Lampardowi grając tak fatalnie na ŚP i grając w miarę dobrze na ŚPO?