Na Stamford Bridge w końcu zawitał uśmiech. Mamy awans do IV rundy FA Cup! Chelsea 4:0 Morecambe

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 10.01.2021 16:20 / Ostatnia aktualizacja: 10.01.2021 16:23

W meczu III rundy FA Cup Chelsea pewnie pokonała na swoim stadionie Morecambe 4:0. Zwycięstwo nad drużyną z League Two zapewniły Niebieskim trafienia Masona Mounta, Timo Wernera, Calluma Hudsona-Odoia oraz Kaia Havertza.

Tak jak się można było spodziewać, już od pierwszych minut Chelsea miała wyraźną przewagę nad swoimi rywalami. The Blues zdecydowanie częściej wymieniali między sobą podania, budowali ataki pozycyjne, jednak niezbyt często dochodzili do sytuacji strzeleckich.

Morecambe postawiło na defensywę i przez większość czasu praktycznie cały zespołem broniło dostępu do swojego pola karnego. Sposób na taką taktykę gości znalazł Mason Mount. W 18. minucie Anglik zdecydował się na uderzenie z dużej odległości i uczynił to na tyle precyzyjnie, że piłka znalazł drogę do bramki.

Kolejne minuty to dalsza dominacji The Blues. Morecambe zaledwie kilka razy podjęło próbę ataku na bramkę gospodarzy, ale ich starania były dalekie powodzenia.

Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą część gry Niebiescy podwyższyli prowadzenie. Hakim Ziyech zagrał precyzyjną piłkę na długi słupek do Kaia Havertza, ten zgrał futbolówkę głową wzdłuż linii bramkowej, a Timo Werner umieścił ją w bramce. Chwilę później sędzia zarządził przerwę.

Kilka minut po wznowieniu gry Chelsea podwyższyła prowadzenie. Po ładnym zagraniu Hakima Ziyecha Callum Hudson-Odoi znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali i wykorzystał ją. Anglik został w ten sposób nagrodzony za ambitną postawę oraz zgubienie krycia.

W kolejnych minutach spotkanie przebiegało w dosyć sennym tempie. Chelsea miała wyraźną przewagę, ale rzadko dochodziła do sytuacji strzeleckich i brakowało jej pomysłu na pokonanie skomasowanej obrony rywali. Mimo to, w 85. minucie bramkarz Morecambe skapitulował po raz czwarty. Po zagraniu Césara Azpilicuety uderzeniem głową na listę strzelców wpisał się Kai Havertz.

Do końcowego gwizdka wynik nie uległ już zmianie. Chelsea zgodnie z planem pokonała Morecambe 4:0, w końcu zasmakowując smaku zwycięstwa i tym samym awansowała do IV rundy FA Cup.

Chelsea 4:0 Morecambe (2:0). Bramki: Mount 18', Werner 44', Hudson-Odoi 49', Havertz 85'

Chelsea: Arrizabalaga; Azpilicueta (c), Rüdiger, Zouma (Tomori 80'), Emerson; Mount (Abraham 74'), Gilmour, Havertz; Ziyech (Pulisic 68'), Werner (Giroud 68'), Hudson-Odoi (Anjorin 80')

Morecambe: Halstead; Hendrie (Gibson 62'), Knight-Percival, Davis, Slew (O'Sullivan 62'); Stockton (McAlinden 86'), Wilding (c), Mendes Gomes (Lyons 74'); Phillips, Cooney (Mellor 62'), Songo'o

Chelsea ?
komentarzy: 1669
15.01.2021 12:12

As twierdzi że wielki giroud ma iść do Realu Madryt :)

Bartek.ś
komentarzy: 34
15.01.2021 19:01

Wątpię w taki ruch transferowy Realu Madryt.

komentarzy: 3211
13.01.2021 23:50

tak z ciekawości Tottenham remisuje z drużyną którą gramy w sobotę ( Fulham, dobrze zagrali) i Bayern odpada z Kiel w Pucharze Niemiec xd. W sobotę musi być zwycięstwo a potem to walka z Leicester .

komentarzy: 4304
12.01.2021 23:55

Na tym etapie rozgrywek mamy 10 pkt.straty do MU.
Dwa miesiące temu nawet nikt z nas nie brał pod uwagę takiego scenariusza.
Tylko może nas uratować passa 10 meczy z wygranych.

11.01.2021 15:02

Wynik cieszy , szególnie bramki Havertza i Wernera. Mam nadzieję że dzięki temu będą mogli regularnie zdobywać bramkę lub asystę . Meczu nie oglądałem a gdy obejrzałem paru minutową powtórkę to Hadson i Gilmour zaprezentowali się solidnie . Obrona spisała się dobrze , szkoda że nie było Tomoriego , ale pewnie dostanie to wypożyczenie . Czekam z niecierpliwością na mecz z Fulham bo będzie to mecz który będziemy musieli wygrać o zacząć gonić czołówkę ;)

11.01.2021 10:50

Taka ciekawostka Billy Gilmour vs Morecambe.
*Key pass, 1
*Touches,110
*Interceptions 2
*Duels won 3/5
*Long balls completed 8/9
*pass accuracy 92%..
I chłopak przegrywa rywalizację o skład podstawowy z Jorginho?

Chelsea ?
10.01.2021 18:02

Wie ktoś jaki jeszcze zespół nie został puszczony w eleven chodzi mi o premier League fa Cup?

CFCrules
komentarzy: 713
10.01.2021 16:37

Tyle było płaczu pod newsem o składach że znowu gramy 4-3-3 itp. po czym graliśmy 4-2-3-1. Na przyszłość dyskusję o taktyce na mecz lepiej zostawić po spotkaniu.
Werner i Havertz w podstawie grali chyba po to żeby strzelić po golu na przełamanie. Wiadomo jakiemu przeciwnikowi strzelili i oni też sobie z tego zdają sprawę ale jednak zdobyty gol sam w sobie działa na psychikę i może do kolejnych meczów podejdą z lżejszą głową.