Bez polotu, ale z zabójczą skutecznością. Chelsea 3:0 Rennes

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 04.11.2020 22:55 / Ostatnia aktualizacja: 04.11.2020 22:55

W meczu trzeciej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów Chelsea pewnie pokonała na swoim stadionie Rennes 3:0. Dwa razy na listę strzelców wpisał się Timo Werner, w obu przypadkach po uderzeniach z rzutu karnego. Decydujące trafienie zanotował Tammy Abraham. Przyjezdni kończyli ten mecz w dziesiątkę, gdyż jeszcze przed przerwą z boiska wyrzucony został Dalbert.

Zespół Franka Lamparda dobrze rozpoczął to spotkanie, choć nie narzucał wysokiego tempa. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie, a żadna z drużyn nie miała wyraźnej przewagi w posiadaniu piłki.

Po dziesięciu minutach gry Chelsea objęła prowadzenie. Timo Werner był wyraźnie zahaczany w polu karnym rywali, przez co sędzia podyktował rzut karny. Z jedenastu metrów bramkarza Rennes pokonał sam poszkodowany.

W kolejnych minutach Chelsea przeważała, ale niezbyt wyraźnie. Goście z Francji przeprowadzili kilka ambitnych akcji, które jednak nie zakończyły się powodzeniem. Defensywa The Blues prezentowała się bardzo dobrze, była czujna, nie popełniała poważnych błędów i nie dopuszczała rywali pod bramkę Mendy'ego.

Pod koniec pierwszej połowy sytuacja Niebieskich z dobrej zmieniła się w bardzo dobrą. Dalbert po raz kolejny doprowadził do podyktowania rzutu karnego dla Chelsea, tym razem poprzez zagranie ręką w polu karnym. Obrońca Rennes został ukarany drugą żółtą kartką i w konsekwencji został wyrzucony z boiska. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze ponownie podszedł Timo Werner, który potężnym uderzeniem pokonał bramkarza rywali.

W ostatnich minutach przed przerwą przewaga The Blues stała się jeszcze bardziej wyraźna, a w ich grze było widać więcej swobody.

Po zmianie stron Chelsea narzuciła bardzo wysokie tempo, by strzelić trzecią bramkę, która znacznie przybliżyłaby ją do zwycięstwa. Starania piłkarzy z zachodniego Londynu zakończyły się po pięciu minutach od wznowienia gry. Reece James zagrał kapitalne dośrodkowanie w pole karne, a na bramkę strzałem z bliskiej odległości zamienił je Tammy Abraham.

Po tej bramce The Blues nadal przeważali, ale nie forsowali już zbyt wysokiego tempa. Frank Lampard dokonał kilku zmian, z boiska zostali sprowadzeni kluczowi zawodnicy, co wpłynęło na płynność gry. Momentami spotkanie było chaotyczne, a piłkarze obu drużyn popełniali proste błędy. Co ciekawe, to Rennes mogło pochwalić się większym posiadaniem piłki. W 83. minucie drużyna z Ligue 1 była bliska strzelenia bramki honorowej, ale Mendy popisał się znakomitą interwencją.

Wyrównana gra utrzymywała się do ostatniego gwizdka. Wynik nie uległ już zmianie i Chelsea mogła cieszyć się z drugiego zwycięstwa po trzech kolejkach fazy grupowej Ligi Mistrzów. Zespół Franka Lamparda pewnie pokonał Rennes 3:0, choć nie zaprezentował zbyt efektownej piłki.

Chelsea 3:0 Rennes (2:0). Bramki: Werner 10' (kar.), 41' (kar.), Abraham 50'

Chelsea: Mendy; James, Thiago Silva (Rüdiger 68'), Zouma, Chilwell (Emerson 63'); Jorginho (c), Kanté (Kovačić 63'); Mount, Werner, Ziyech (Hudson-Odoi 76'); Abraham (Giroud 63')

Rennes: Gomies; Traoré, Da Silva, Aguerd, Dalbert; Bourigeaud, N’Zonzi (Grenier 62'), Léa Siliki (46'); Gboho (Del Castillo 62'), Guirassy (Hunou 76'), Terrier (Doku 62')

redtrid
komentarzy: 492
05.11.2020 11:18

Mecz, który trzeba było wygrać jak najmniejszym nakładem sił. Pokazał kilka istotnych kwestii: