Spokojnie, skutecznie i na zero z tyłu. Burnley 0:3 Chelsea

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 31.10.2020 17:50 / Ostatnia aktualizacja: 31.10.2020 18:51

W meczu 7. kolejki Premier League Chelsea pewnie pokonała Burnley 3:0, dzięki czemu sięgnęła po komplet punktów. Podopieczni Franka Lamparda zdominowali rywali, wykorzystali swoje okazje i zachowali kolejne czyste konto.

Pierwszej zmiany w wyjściowym składzie Frank Lampard musiał dokonać już przed pierwszym gwizdkiem. Na rozgrzewce urazu doznał Christian Pulisic, a jego miejsce zajął Timo Werner.

Zgodnie z przewidywaniami Chelsea była dominującą drużyną, częściej utrzymywała się przy piłce i starała się tworzyć zagrożenie pod bramką rywali. Piłkarze Burnley byli jednak bardzo skoncentrowani i nie popełniali błędów w defensywie.

The Blues atakowali, ale brakowało im zdecydowania i kreatywności w polu karnym gospodarzy. Impas ten przełamał Hakim Ziyech w 26. minucie. Tammy Abraham wyłożył piłkę Marokańczykowi, a ten płaskim uderzeniem z linii pola karnego pokonała bramkarza Burnley.

W kolejnych minutach Chelsea nadal dominowała, miała przewagę w posiadaniu piłki, co nie przekładało się jednak na kolejne sytuacje podbramkowe. Taki stan utrzymywał się do ostatniego gwizdka w pierwszej połowie.

Po zmianie stron obraz gry początkowo nie ulegał zmianie. Podopieczni Franka Lamparda w dalszym ciągu przeważali, ale nie przekładało się to na zagrożenie pod bramką Nicka Pope'a.

W 63. minucie The Blues strzelili bardzo ważną drogą bramkę. Po dośrodkowaniu z rzutu karnego bardzo dobrze zachował się Kurt Zouma, który zgubił krycie i mocnym uderzeniem głową umieścił piłkę w bramce.

Po tej bramce Burnley wyraźnie straciło ochotę na grę i zostawiało przyjezdnym coraz więcej miejsca. Ci bez skrupułów wykorzystali to w 70. minucie. Reece James przejął piłkę, czym zapoczątkował kontratak. Prawy obrońca zagrał do Hakima Ziyecha, a ten wyłożył piłkę Timo Wernerowi, który z łatwością pokonał bramkarza rywali. Dzięki temu trafieniu sytuacja Niebieskich stała się bardzo komfortowa.

W kolejnych minutach Niebiescy nadal kontrolowali grę i z dużą swobodą wymieniali między sobą piłkę, tworząc sobie jednocześnie kolejne okazje. Mimo to wynik nie uległ już zmianie. Chelsea pokonała Burnley 3:0, po raz kolejny zachowała czyste konto i zdobyła komplet punktów.

Burnley 0:3 Chelsea (0:1). Bramki: Ziyech 26', Zouma 63', Werner 70'

Burnley: Pope; Lowton, Long, Tarkowski, Taylor; Westwood, Brownhill, Stephens (Rodriguez 46'); McNeil, Wood, Barnes (Brady 73')

Chelsea: Mendy; James, Thiago Silva, Zouma, Chilwell; Mount, Kanté; Havertz (Jorginho 86'), Ziyech (Hudson-Odoi 73'), Werner; Abraham (Giroud 77')

Jesse Pinkman
komentarzy: 117
02.11.2020 21:18

Oglądałem druga polowe Fulham vs West Brom i przyglądałem się grze Gallaghera i na tle tak tragicznej drużyny był wyróżniającą się postacią. Dobry drybling, balansem ciała latwo uwalniał się spod opieki przeciwnika. Wychodził po piłkę, szukał gry i brał ja na siebie. Myślę, że będą z niego ludzie jeśli wszystko będzie dobrze ze zdrowiem. Szkoda, że nie ma tam za bardzo z kim grać.