Raport zdrowotny The Athletic: Ziyech i Chilwell z dużymi szansami na występ w meczu z Southampton! A co z Mendym?

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 15.10.2020 13:08 / Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 15:44

W najbliższą sobotę piłkarze Chelsea wrócą do rywalizacji w Premier League po przerwie na mecze międzypaństwowe. Nie wszyscy podopieczni Franka Lamparda są w optymalnej kondycji zdrowotnej, ale Simon Johnson z The Atheltic informuje, że kibice londyńskiej drużyny mogą być dobrej myśli.

Duże szanse na występ w najbliższym spotkaniu ma Hakim Ziyech, dla którego byłby do debiut w barwach Chelsea. Ostatni mecz w barwach Ajaksu Marokańczyk zaliczył w marcu, później wystąpił w towarzyskim meczu Chelsea z Brighton, w którym jednak nabawił się urazu kolana.

27-latek jest bliski powrotu do pełnej sprawności, a kilka dni temu rozegrał 31 minut w meczu z Senegalem, w którym zaliczył asystę, a następnie wrócił do Cobham, by kontynuować przygotowania do pierwszego meczu w barwach Chelsea.

The Athletic informuje, że Ziyech ma duże szanse, by w już w najbliższą sobotę rozegrać pierwsze spotkanie w barwach The Blues, ale Frank Lampard najprawdopodobniej wprowadzi go na boisko z ławki rezerwowych. Po tak długiej przerwie były piłkarz Ajaksu nie będzie w stanie wystąpić w pełnym wymiarze czasu.

Optymistyczne informacje dotyczą także Bena Chilwella. Lewy obrońca udał się na zgrupowanie reprezentacji Anglii, ale najpierw przez tydzień trenował indywidualnie z powodu przeziębienia, a następnie dostał zgodę na powrót do Chelsea, najprawdopodobniej z powodu urazu stopy.

Być może będzie tak, że nawet jeśli Chilwell jest już zdrowy, Frank Lampard da mu odpocząć, by nie narazić go na ryzyko odnowienia urazu przed zbliżającym się meczem z Sevillą w pierwszej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. W takim przypadku menedżer The Blues będzie musiał postawić na Marcosa Alonso lub Emersona Palmieriego.

Najmniej jasna jest sytuacja Édouarda Mendy'ego. Na zgrupowaniu reprezentacji Senegalu nowy bramkarz Chelsea doznał urazu prawego uda i mimo, iż nie jest on zbyt poważny, Mendy najprawdopodobniej nie zagra w meczu z Southampton. 28-latek powinien być już jednak gotowy na mecz z Sevillą, a tym bardziej na spotkanie z Manchesterem United 24 października.

Dzisiaj wszyscy zawodnicy mają wrócić do Cobham po reprezentacyjnej przerwie i dopiero po pierwszym treningu będzie wiadomo, kto w jakiej jest dyspozycji. Na piątkowej konferencji prasowej Frank Lampard poinformuje, którzy piłkarze borykają się z kontuzjami.

Źródło: "The Athletic"