Raport z czwartkowych i piątkowych meczów reprezentacji

Autor: Maciej Stybel Dodano: 10.10.2020 01:07 / Ostatnia aktualizacja: 10.10.2020 02:02

Ostatnie dwa dni przyniosły nam kolejne emocje związane z meczami reprezentacji narodowych. W czwartek mogliśmy oglądać debiutancki występ Reece'a Jamesa w seniorskiej kadrze Anglii. W piątek pierwszy raz na boisku od dłuższego czasu pojawił się Hakim Ziyech. Zapraszam na nasz raport z meczów reprezentacji.

Czwartek

Reprezentacja Belgii zmierzyła się w meczu towarzyskim z reprezentacją Wybrzeża Kości Słoniowej. Michy Batshuayi znalazł się w wyjściowej jedenastce Czerwonych Diabłów i w 53. minucie wpisał się na listę strzelców. Napastnik The Blues został zmieniony 15 minut później, a jego reprezentacja ostatecznie zremisowała to spotkanie 1:1. Dla Wybrzeża Kości Słoniowej do siatki trafił Franck Kessie z rzutu karnego.

Ethan Ampadu spędził na boisku 62 minuty w towarzyskim spotkaniu z reprezentacją Walii. Reece James i Mason Mount zaczęli ten mecz na ławce rezerwowych, ale pojawili się na murawie w 58. minucie. Dla obrońcy The Blues był to debiut w seniorskiej kadrze. Anglicy pokonali Walijczyków aż 3:0 po bramkach Calverta-Lewina, Coady'ego i Ingsa.

Reprezentacja Anglii U-19 miała rozegrać mecz towarzyski z reprezentacją Szkocji U-19. W składzie Synów Albionu znajdowali się Dynel Simeu, Levi Colwill i Lewis Bate. Spotkanie zostało jednak przerwane w pierwszej połowie ze względu na podejrzenie obecności koronawirusa u jednego z członków sztabu trenerskiego Szkotów.

Piątek

Reprezentacja Maroka podejmowała u siebie w towarzyskim spotkaniu reprezentację Senegalu. Na boisku w 59. minucie pojawił się Hakim Ziyech. Pomocnik Chelsea zaliczył asystę przy bramce El Arabiego na 3:0. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:1. Pozostałe bramki dla Maroka zdobyli Amallah i En Nesyri. Dla Senegalu z rzutu karnego trafił Ismaila Sarr.