The Blues nie dali szans przeciwnikowi! Chelsea 6:0 Barnsley

Autor: Sebastian Romanowski Dodano: 23.09.2020 22:34 / Ostatnia aktualizacja: 25.09.2020 20:09

W ramach trzeciej rundy Carabao Cup, Chelsea podejmowała drugoligowe Barnsley FC. Ekipa z zachodniej części Londynu awansowała do kolejnej rundy po przekonującym zwycięstwie 5:0. Bramki dla The Blues zdobywali: Tammy Abraham, Ross Barkley, Olivier Giroud oraz Kai Havertz, który zaliczył hat-tricka.

Wydawać by się mogło, że mecz będzie toczył się pod dyktando gospodarzy, jednak po pierwszych 14. minutach można było odnieść zupełnie inne wrażenie. Dopiero w 20. minucie spotkania, po błędzie defensywy Barnsley, Chelsea była w stanie oddać celny strzał, który Tammy Abraham zamienił na bramkę.

Cztery minuty później, Kai Havertz posłał świetną piłkę w pole karne, które przejął Mason Mount. Młody Anglik w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie trafił jednak w bramkę. W 29. minucie Mason Mount zagrał piłkę w pole karne, Tammy Abraham przepuścił ją między nogami i dotarła ona do Kaia Havertza, który z siódmego metra uderzył po długim rogu, podwyższając wynik na 2:0. W pierwszej połowie wynik nie uległ już zmianie i Chelsea schodziła do szatni z dwubramkowym prowadzeniem.

Po upływie dwóch minut drugiej połowy, Kai Havertz wywalczył piłkę przed polem karnym przeciwnika i posłał ją wprost pod nogi Rossa Barkleya. Anglik wykorzystał swoją szansę i strzelił na 3:0. Kolejny błąd obrońcy Barnsley wykorzystany przez Chelsea. Drugą bramkę w tym spotkaniu zanotował Kai Havertz.

Pierwszą zmianą w ekipie Chelsea było zastąpienie Thiago Silvy przez Kurta Zoumę. W 65. minucie kolejny indywidualny błąd w ekipie gości, tym razem pomylił się bramkarz Barnsley. Kai Havertz dobiega do podania, które wykonał Tammy Abraham, mija golkipera i bez żadnego problemu trafia na pustą bramkę, notując w spotkaniu hat-tricka. Chwilę po tym golu, Frank Lampard decyduje się zmienić Havertza, którego zastępuje debiutujący Ben Chilwell. W 72. minucie, na boisku melduje się Olivier Giroud. Zajmuje on miejsce Tammy'ego Abrahama. W 76. minucie, Mason Mount mógł zdobyć kolejną bramkę dla Chelsea w tym spotkaniu. Świetnie przedryblował obrońcę, jednak jego strzał obronił Collins.

Dwie minuty później, przed utratą bramki uchronił Chelsea Willy Caballero, który odnotował w tym spotkaniu kolejną świetną interwencję. W 83. minucie spotkania Olivier Giroud wykorzystuje świetne dośrodkowanie Bena Chilwella i podwyższa prowadzenie na 6:0.

Chelsea: Caballero; Azpilicueta, Tomori, Thiago Silva (61' Zouma), Emerson; Barkley, Kovacić; Hudson-Odoi, Havertz (66' Chilwell), Mount; Abraham (72' Giroud)

Barnsley FC: Collins; Williams, Halme, Sollbauer; Styles, Mowatt, Ritzmaier (57' Oduor), Ludewig, Woodrow (46' Thomas); Frieser (58' Chaplin), Schmidt

blue1
komentarzy: 832
24.09.2020 12:49

Podobała mi się współpraca Havertz-Abraham i postawa naszego oldboya w bramce. Najgorzej niestety, tak jak każdy zauważył CHO, który bardzo słabo zaprezentował się na tle takiego rywala.

24.09.2020 10:06

Mnie jednak bardzo smuci skuteczność Masona, chłopak miał dwie setki i jeden dogodny rzut wolny a nie wykorzystał nic!. Liczę, że Hakimi i Christian i odpoczniemy sobie trochę od naszego Franka V2 bo jak dla mnie dostaję on za duży kredyt zaufania i nie jest to zbyt korzystne.

24.09.2020 09:41

Bardzo dobry mecz, co było naszym obowiązkiem. Willy bardzo solidne zawody, zawsze jest gotowy. Silva na bardzo wysokim poziomie. Widać było jego doświadczenie i to jak czyta grę. Co zagrał szeryf Tomori to nie mam pytań, pokazał że należy mu się miejsce przy ustalaniu składów. Boki obrony też nie wyglądały źle, bardzo pozytywnie zaskoczył mnie Emerson po wejściu Chilwella. Nikt nie mówi o Kovie, a zagrał on na "6" wyśmienicie. W końcu Kai na "10" to było to. Mount bardzo pracowity, CHO totalny niewypał. No i Abraham chyba wraca po małym regresie, zmiennicy też mieli wpływ na wynik. Ogółem ładny mecz.