Polowanie na Szerszenie zakończone powodzeniem. Chelsea 3:0 Watford

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 04.07.2020 22:55 / Ostatnia aktualizacja: 04.07.2020 23:00

Po niefortunnej porażce z West Hamem Chelsea błyskawicznie wróciła na odpowiednie tory. W meczu 33. kolejki Premier League podopieczni Franka Lamparda po bardzo dobrej grze pokonali na swoim terenie Watford 3:0.

Chelsea dobrze weszła w to spotkanie i chciała jak najszybciej zdobyć bramkę otwierającą wynik. The Blues próbowali, walczyli, ale uderzenia Williana czy Oliviera Giroud były nieskuteczne.

Przełamanie nadeszło w 28. minucie. Mason Mount zagrał szybkie podanie do Rossa Barkleya, ten idealnie dograł w pole karne do Oliviera Giroud, który ograł kryjącego go defensora i precyzyjnym uderzeniem pokonał Bena Fostera.

Podopieczni Franka Lamparda nie zwalniali tempa i tworzyli sobie kolejne okazje pod bramką rywali. Niezwykle aktywny był Christian Pulisic, który nieustannie szukał piłki i starał się stwarzać jak najwięcej problemów przyjezdnym.

I to właśnie dzięki Amerykaninowi Chelsea powiększyła prowadzenie. Kilka minut przed przerwą Pulisic został powalony w polu karnym i sędzia bez chwili wahania przyznał The Blues jedenastkę, którą tradycyjnie wykorzystał Willian.

Na przerwę Chelsea schodziła przy, w pełni zasłużonym, dwubramkowym prowadzeniu. Niebiescy lepiej wyglądali od swoich rywali, byli czujni i bardzo groźni pod bramką Watfordu.

Po zmianie stron Chelsea w jeszcze większym stopniu zdominowała przyjezdnych i przez większość czasu przebywała z piłką na ich połowie, tworząc sobie kolejne okazje. Drugiej bramki szukał Olivier Giroud, a uderzenia zza pola karnego próbował Mason Mount.

W końcówce spotkania, po zejściu N'Golo Kanté, Watford zdołał kilka razy przedrzeć się pod pole karne Chelsea. Po jednej z akcji przed bardzo dobrą okazją znalazł się Danny Welbeck, ale Kepa Arrizabalaga zachował czujność i wykazał się doskonałą interwencją.

W ostatnich minutach podstawowego czasu gry groźny strzał głową oddał Ruben Loftus-Cheek, ale piłka powędrowała tuż ponad poprzeczką.

Chwilę później The Blues zdołali podwyższyć wynik. Ross Barkley otrzymał podanie z lewej strony boiska, przyjął piłkę i mocnym uderzeniem posłał ją pod poprzeczkę bramki Fostera. Anglik potwierdził tym samym swój bardzo dobry występ.

Chelsea pokonała Watford 2:0 i w pełni zasłużenie sięgnęła po trzy punkty. Po porażce z West Hamem podopieczni Franka Lamparda pokazali się z bardzo dobrej strony i potwierdzili wysoką dyspozycję.

Chelsea 3:0 Watford (2:0). Bramki: Giroud 28', Willian 43' (kar.), Barkley 90'

Chelsea: Kepa, James, Zouma, Christensen, Azpilicueta (c); Kanté (Gilmour 78'), Barkley, Mount (Hudson-Odoi 76'); Willian (Loftus-Cheek 76'), Giroud (Giroud 76'), Pulisic

Watford: Foster; Mariappa, Kabasele, Dawson, Femenía (Masina 64'); Capoue (Welbeck 58'), Chalobah, Sarr (Pereyra 83'), Doucouré, Hughes; Deeney (c) (Cleverley 64')

blue1
komentarzy: 813
05.07.2020 17:37

Dobry mecz i świetny wynik z beznadziejnie dysponowanym rywalem. Giroud pokazał dlaczego obecnie zasługuje na pierwszy skład, cały mecz pracując dla drużyny, szukając okazji, dręcząc rywali i otwierając wynik. Pomimo beznadziejnej gry ofensywnej rywala bardzo cieszy 0 z tyłu. We wtorek ogrywamy CP, bo Leicester gra z Arsenalem, więc 3. miejsce jak najbardziej w zasięgu. Gra i forma niektórych zawodników pozostawia wiele do życzenia, ale czuję, że zajmiemy to 3/4 miejsce i inni nas nie zdążą dogonić.

luku
komentarzy: 388
05.07.2020 02:19

Musimy grac swoje dalej, nawet wymeczajac kolejne punkty. ManU i kibice malo sie nie zesraja bo w przyplywie ekstazy oistatnich spotkan sa juz mistrzami swiata a do mistrzostwa Anglii zabraklo im tylko 2 punktow przeciez i w zasadzie to oni sa najlepsi..a Fernandes bije na leb Kevina VDB i wogole jest fala euforii.. W sumie sie nie dziwie. Nakupowali za miliardy kopaczy a tutaj taka Chelsea (bez tranferow) przed nimi. Musimy kopac dalej i ciulac punkty chociaz mimo niby latwego 3:0 az tak latwo nam to nie przychodzi.. Musimy byc niczym terminatorzy przed bramka rywala i wykorzystywac okazje. Nie moze byc tak ze mamy pilke, przewage a tak ciezko przychodzi nam strzelanie bramek.. No i obrona. Dzisiaj niby lepiej ale Christiansen momentami jakby wyladowal z Marsa.. woz z weglem normalnie. Giroud? Loooo matko, druga mlodosc. Co z Abrahamem? Skonczyl sie zanim sie na dobre zaczal? Mam nadzieje ze nie. Kepa dzisiaj nie mial za duzo do roboty (moze i dobrze bo z reguly wszystko co leci w swiatlo bramki to wpada) i to jest ok. Obrona obrona i wiecej skutecznosci z przodu. Brakuje nam prawdziwego playmakera. Takiego goscia co pociagnie do przodu, sciagnie obroncow na siebie troche, i celnym podaniem uruchomi sytuacje podbramkowa.. Willian troche taki jest tym bardziej musi zostac. Fajnie ze klub z nim rozmawia.