Zwycięstwo w derbach Londynu. Chelsea 2:1 Tottenham

Autor: Bartek Kijko Dodano: 22.02.2020 15:24 / Ostatnia aktualizacja: 22.02.2020 15:42

Chelsea odniosła zwycięstwo w derbowym spotkaniu. Udział w bramkach mieli dziś zawodnicy, którzy w tym sezonie niemal nie grają. Chelsea wyszła na prowadzenie w 15. minucie do golu Oliviera Giroud. Druga bramka była autorstwa Marcosa Alonso, który 3 minuty po rozpoczęciu drugiej połowy strzelił bramkę na 2:0. Honorową bramkę zafundował w 89. minucie Rudiger, gdyż po jego rykoszecie piłka wpadła do zmylonego Caballero.

Pierwsza część meczu przebiegała pod dyktando Chelsea. Frank Lampard zdecydował się na ustawienie z trójką obrońców i wahadłowymi, a w podstawowym składzie zobaczyliśmy Oliviera Giroud, Rossa Barkley'a oraz Marcosa Alonso. Wynik meczu otworzył w 15. minucie nie kto inny jak Francuz, który uderzył prezycyjnie w prawy róg bramki. Chwilę wcześniej w słupek uderzył Ross Barkley. Chelsea dominowała, miała 64% posiadania piłki oraz oddała 9 strzałów w stronę bramki. Gospodarze wyglądali bardzo świeżo i przyjemnie patrzyło się na ich grę.

Druga połowa zaczęła się świetnie dla gospodarzy. W 48. minucie Chelsea przeprowadziła skłądną akcję z udziałem Mounta, Barkleya i Alonso. Ten ostatni popisał się mocnym strzałem zza pola karnego i podwyższył prowadzenie. W 50 minucie spotkania miało miejsce to, co bardzo często widzimy w spotkaniach Tottenhamu i Chelsea. "Koguty" w ostatnich meczach pokazywały bardzo brutalną grę i nie inaczej było teraz. Przy bocznej linii Lo Celso zaatakował wyprostowaną nogą Cesara Azpilicuetę i było to bez wątpienia zagranie na czerwoną kartkę i kilka meczów wykluczenia. Dwie minuty później analiza VAR wykazała, że Argentyńczyk nie dostanie nawet żółtej kartki. Kolejny skandal z udziałem sędziów, którzy w ostatnim czasie podejmują przeciwko Chelsea krzywdzące decyzje.

Frank Lampard przez pięć minut wykłócał się z sędzią technicznym, lecz na nic to się zdało. Naprawdę ciężko o bardziej ewidentną kartkę. Chelsea kontynuowała dobrą grę, stuprocentową okazję zmarnował Tammy Abraham, który wszedł z ławki. W 82. minucie Marcos Alonso świetnie uderzył z rzutu wolnego, jednak piłka zatrzymała się na poprzeczce. W 89. minucie dużego pecha miał Rudiger, który blokował strzał i nieszczęśliwie piłka odbiła się w stronę bramki, kompletnie myląc argentyńskiego bramkarza. Na szczęście Chelsea utrzymała prowadzenie w spotkaniu, w którym była zespołem ewidentnie lepszym.

Chelsea 2:1 Tottenham

Składy:

Chelsea: Caballero - Azpilicueta, Christensen, Rudiger - James, Kovacić, Jorginho, Alonso - Mount, Barkley (77. Willian) - Giroud (71. Abraham)

Tottenham: Lloris - Sanchez, Alderweireld (78. Aurier), Vertonghen - Tanganda, Ndombele (63. Lamela), Winks, Lo Celso, Davies - Bergwijn (78. Alli), Lucas

marek
komentarzy: 405
23.02.2020 14:16

1-3-5-2 lub 1-4-4-2.
Wiecie o co chodzi. Dwóch a nie jeden napastnik :)

24.02.2020 17:59

Nie mamy obecnie zawodników zdrowych do formacji 3-5-2, a do 4-4-2 nawet w kadrze nie ma takich ludzi. Jedynie inny wariant. Lecz to i tak nie ma sensu bo, nasi napastnicy mają przeblyski czasami - zero reguralnosci. Nie ustawia sie drużyny pod formacje tylko formacje pod drużynę. Taki błąd robił antek na siłę 3-4-3 chociaż sprzedał trzon nie zastępując go (Matic).

ChelseaGol
komentarzy: 4312
23.02.2020 11:17

Odnośnie meczu wczorajszego to zagraliśmy bardzo dobre zawody,szkoda straconej bramki,szczęście było cały czas po naszej stronie ale decyzja co do ..VAR..i nie ma czerwonej kartki dla Lo Celso to jest wręcz nie pojęte.
W ciągu tygodnia VAR podejmuje decyzje ewidetnie na nie korzyść nas.

Cieszą 3pkt w innym ustawieniu,ale nie nowym bo już tak graliśmy w tym sezonie,sądzę że to jest opcja na najbliższy czas grając tak jak wczoraj..
Mówię że zagraliśmy dobry mecz,nie możemy cofać się do meczy wcześniejszych ale ja zrobię wyjątek bo przecież też zagraliśmy mecz dobry z MU,tylko brakowało jak zawsze skuteczności.
Cały czas widać drużyna chce grać swoją piłkę nie czekając co zrobi przeciwnik,atakujemy wysoko,czasami gramy zbyt wolno ale nie mamy zawodników klasy swiatowej którzy w pojedynkę wygrają mecz.

Trzeba mocno stąpać po ziemi,czeka nas mecz w LM ale tu muszą zagrać zawodnicy z większym luzem,nie jesteśmy faworytem do wygrania LM,też nie jesteśmy faworytem w meczu z Bayernem.
Możemy tylko pokazać się z jak najlepszej strony w LM a zobaczymy co się uda osiągnąć.
Już gra dla naszych zawodników jak Abraham,Mount,Tomori,James granie w LM będzie bardzo ważnym doświadczeniem.
Podchodzę do LM bardzo spokojnie,nie możemy oczywiście zrezygnować z tych meczy bo nie jesteśmy faworytem,LM jest nie obliczalna więc wszystko jest możliwe ale nie możemy mocno pompować balonika bo zdajemy sobie sprawę że nie jesteśmy w wybitnej formie.
W obecnej sytuacji gdzie realnie walczymy o miejsce dające LM w przyszłym sezonie i mamy mecze w LM a także czeka nas mecz w Pucharze to oby nas kontuzje szeroko pomijały bo za dużo i taka jest urazów a nowych nie chcemy mieć.

Na koniec ciekaw już jestem teraz ustawienia nas przeciwko Bawarczykom i czy zagramy 3-4-2-1 czy jak zawsze 4-2-3-1?
Nie wiemy czy wróci na mecz Wtorkowy Puliśić i Callum a przydaliby się i kto zagra na pozycji napastnika?
Abraham po kontuzji w takim meczu czy jednak po dobrym meczu Girou?
Możemy dyskutować tak bez końca a i tak czas pokaże jak to będzie.
W ustawieniu 3-4-2-1 brakuje momentami nam dobrego rozegrania z pozycji ŚO,ale za to w tym ustawieniu pomoc wygląda zdecydowanie lepiej i więcej jest przechwytów..
Ale też to ustawienie nie zawsze dobrze funkcjonowało u nas.
Gramy dwoma ustawieniami,4-2-3-1 i 3-4-2-1 i w jednym i drugim ustawieniu mamy zawodników którzy pasują do formacji pierwszej a już do formacji drugiej nie pasują.
W letnim okienku transferowym myślę że jest kilka nazwisk u nas z którymi koniecznie musmiy się pożegnać.
Jak najbardziej są potrzebne nowe twarze..
Liczę na zarząd że jeszcze przed końcem obecnego sezonu pozyskamy zawodnika tak jak zrobili to z Ziyechem.