Remis po pasjonującym spotkaniu. Leicester 2:2 Chelsea

Autor: Bartek Kijko Dodano: 01.02.2020 15:36 / Ostatnia aktualizacja: 01.02.2020 17:46

Drużyna Chelsea po wyrównanym spotkaniu zremisowała z Leicester 2:2. Wynik meczu otworzył w 46. minucie Rudiger, a na jego trafienie po szczęśliwym uderzeniu odpowiedział Barnes. Leicester wyszło na prowadzenie w 64. minucie po trafieniu Chillwella. Siedem minut później kolejnego gola zdobył Rudiger. Bez wątpienia był to mecz dwóch godnych siebie rywali.

Pierwsza część meczu pokazała nam, że grają ze sobą dwie czołowe drużyny. Pierwsze 15 minut spotkania należało zdecydowanie do Chelsea, która stworzyła sobie kilka dobrych sytuacji bramkowych. Kolejny kwadrans to z kolei lepsza gra Leicester, w tym sytuacja sam na sam Vardy'ego, z której zwycięsko wyszedł Caballero. Argentyńczyk zastąpił w bramce Kepę, który w ostatnich tygodniach znajdował się w bardzo słabej formie. Od 30. minuty oglądaliśmy już wymianę ciosów jednej i drugiej drużyny, gdzie dobre sytuacje mieli zarówno gospodarze jak i goście. Bardzo dobrze spisywała się formacja obronna Chelsea, którą tworzyli dziś Christensen i Rudiger. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis.

Druga połowa zaczęła się w najlepszy możliwy sposób. Już w 46. minucie meczu Chelsea zdobyła bramkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Masona Mounta. Bramkę zdobył Antonio Rudiger. W drugim kolejnym meczu Chelsea strzela gola po stałym fragmencie gry, a wiemy, że ten aspekt gry bardzo kuleje w tym sezonie. W 54. minucie Chelsea straciła kolejną bardzo pechową bramkę. Na bramkę uderzał Harvey Barnes i piłka po rykoszecie wpadła do bramki. Gospodarze poszli za ciosem i zdobyli gola na 2:1 w 64. minucie. Willy Caballero niepotrzebnie wyszedł z bramki po czym uderzający Chillwell miał ułatwione zadanie, gdyż Argentyńczyk nie był dobrze ustawiony. Chelsea nie spuściła jednak głowy i obejrzeliśmy kolejną bramkę po dośrodkowaniu Mounta z rzutu wolnego do Rudigera. Niemiec popisał się już drugim trafieniem w tym meczu. Po wymianie ciosów obie drużyny skupiły się bardziej na obronie, choć stuprocentową okazję zmarnował jeszcze Barnes i spotkanie zakończyło się remisem.

Leicester 2:2 Chelsea

Składy:

Leicester: Schmeichel - Pereira, Soyuncu, Evans, Chillwell - Choudhury - Perez, Maddison, Tielemans (80. Praet), Barnes - Vardy (80. Iheanacho)

Chelsea: Caballero - James, Christensen, Rudiger, Azpilicueta - Kante, Jorginho (74. Kovacic) - Hudson-Odoi, Mount, Pedro (74. Willian)- Abraham (83. Barkley)

luku
komentarzy: 388
03.02.2020 04:20

Chyba na chwile obecna taki mecz i remis trzeba uznac za sukces.

komentarzy: 4298
02.02.2020 14:58

Lisy strzelając na 2:1 pomyślałem sobie że będzie trudno osiągać nawet remis chociaż cały czas miałem nadzieję taką i się udało.
Udało się zdobyć jeden punkt na bardzo trudnym terenie.

Mamy problem zagrać pełne 90 min.na wysokich obrotach,ale wczoraj momentami byliśmy zdecydowanie lepsi od przeciwnika,co nie zmienia faktu że zawsze będziemy walczyć tylko i remis ale mi osobiście mecz się podobał.
Teraz mamy przerwę przed meczem z MU,lada moment dojdzie do nas Pulisic plus Loftus Cheek więc będą większe możliwości przy ustaleniu składu.

Lampard powiedział po meczu:nikt nas przed sezonem nie brał pod uwagę co do walki o top4 i nadal wiele ekspertów nie widzi nas w top ale to dobrze..

Presja niech będzie na innych drużynach a nie na nas,generalnie skupiajmy się na sobie a nie na innych drużynach.

Titu
komentarzy: 183
02.02.2020 09:12

Remis nie jest złym rezultatem, Lisy grają genialny sezon i przy naszej aktualnej dyspozycji dobrze że zdobyliśmy punkt choć zawsze jest jakiś niedosyt. Caballero dawał więcej pewności siebie w bramce od Kepy ale pewnie to jednorazowy występ, choć może da Kepie do myślenia. Bardzo cieszą bramki ze stałych fragmentów gry, a z tym są spore problemy, oby tak dalej. Brakuje nam siły w ofensywie bo Abraham obniżył loty a Hudson Odoi ma słaby sezon, jak Pulisic wróci to pewnie szybko odstawi go na rezerwę.