Awans, jednak po nudnym meczu. Hull – Chelsea 1:2

Autor: Dawid Mozol Dodano: 25.01.2020 20:22 / Ostatnia aktualizacja: 25.01.2020 20:31

Chelsea po golach Michy'ego Batshuayia oraz Fikayo Tomoriego pokonała Hull na wyjeździe 2:1 i zameldowała się w kolejnej rundzie Pucharu Anglii. Dla gospodarzy bramka padła po rykoszecie od Mateo Kovacicia, który niefortunnie wbił piłkę do własnej siatki po uderzeniu z rzutu wolnego Kamila Grosickiego.

Trzeba przyznać, że nie było to zbyt porywające widowisko, mimo tego, że wynik już w 6. minucie otworzył Michy Batshuayi. Belg wykorzystał zamieszanie w polu karnym i oddał strzał, który po drodze odbił się jeszcze od obrońcy gości i kompletnie zmylił George'a Longa. Do końca pierwszej części meczu Chelsea zdecydowanie przeważała, jednak nie padło już więcej goli.

Druga połowa zaczęła się od wielu niedokładności ze strony podopiecznych Franka Lamparda. Hull również nie potrafiło stworzyć zagrożenia i gra toczyła się głównie w środku pola. Tę niemoc przełamał Fikayo Tomori w 64. minucie, kiedy to wykorzystał świetne dośrodkowanie Rossa Barkleya z rzutu wolnego i z bliskiej odległości głową pokonał bramkarza gospodarzy. Gdy wydawało się, że Chelsea spokojnie dowiezie dwubramkowe prowadzenie do końca meczu, w 78. minucie dał o sobie znać wcześniej wprowadzony Kamil Grosicki. Polak uderzył z rzutu wolnego, a futbolówka odbiła się od stojącego Mateo Kovacicia i Willy Caballero mógł tylko odprowadzić piłkę wzrokiem. Ostatecznie jednak nie wydarzyło się już nic więcej i "The Blues" meldują się w kolejnej rundzie Pucharu Anglii.

Hull – Chelsea 1:2

Hull: Long, McKenzie, Tafazolii, Burke, Lichaj, Honeyman (69' Samuelsen), Kane, Da Silva Lopes, Wilks (60' Grosicki), Eaves (69' Magennis), Bowen

Chelsea: Caballero, Alonso, Tomori, Zouma, Azpilicueta, Mount (68' Willian), Kovacić, Barkley, Pedro (92' Lamptey), Batshuayi, Hudson-Odoi (68' Gilmour)

26.01.2020 12:02

Mecz generalnie kiepski i pokazujący, że skład rezerwowy mamy po prostu słaby. Pedro, Michy (pod koniec meczu nie chciało mu się nawet wracać z pozycji spalonej) i Alonso to jest jakiś dramat i nawet nie ma sensu tego komentować, bo każdy to wie.

Co do Barkleya to nie zgadzam się z osobami, które stawiają go w jednym rzędzie z powyższymi i najchętniej by go sprzedali. Piłki najczęściej tracili Pedro (18) i Alonso (19), a Barkley zanotował 14 strat, tyle co Kovacic. Miał o połowę więcej kontaktów z piłką niż Mount, drugą największą celność podań po Tomorim i najwięcej stworzonych okazji z pomocników. Fakt jest taki, że jego straty są czasami spektakularne, ale jest dość kreatywny, pokazuje się do gry i jeśli poprawi kilka elementów, to będzie solidnym zmiennikiem, a takich piłkarzy też potrzeba w kadrze.

Dodam jeszcze, że stracona bramka to w 100% wina Kovacica, który z jakiegoś niezrozumiałego powodu odsunął się od piłki, która leciała wprost na mur. Zabawne jest to, że podczas ustawiania obrony, Caballero dużo krzyczał "Mateo!! Mateo!!!". Przypadek? Nie sądzę :P