Chelsea melduje się w kolejnej rundzie Ligi Europy

Autor: Karol Polański Dodano: 14.03.2019 22:01 / Ostatnia aktualizacja: 15.03.2019 12:47

W ramach rewanżowej kolejki zmagań w Lidze Europy, Chelsea zmierzyła się na Stadionie Olimpijskim w Kijowie. Niebiescy pewnie pokonali Dynamo Kijów aż 5:0.

Chelsea od początku narzuciła przeciwnikowi swoje tempo gry, którego gracze wicemistrza Ukrainy się nie spodziewali. Raz po raz wykazali się chęcią szybkiego rozstrzygnięcia meczu, co zaowocowało bramką z rzutu rożnego. W 5. minucie spotkania, po asyście Rubena Loftus-Cheek'a na listę strzelców wpisał się Olivier Giroud. Po tym trafieniu zawodnicy w żółtych koszulkach grali już tylko lepiej.

Chelsea nie zwalniała tempa, a świetnie dysponowani Callum Hudson-Odoi i Wilian co rusz nękali obronę przeciwnika. Gracze Dynama próbowali kontratakować, natomiast nie mogli znaleźć sposobu na obronę londyńskiej drużyny. W 33. minucie Olivier Giroud ponownie wpisał się na listę strzelców po asyście Marcosa Alonso. W doliczonym czasie pierwszej połowy Chelsea udało się wyprowadzić szybką akcję prawą stroną boiska i po idealnym dograniu piłki przez Calluma, Marcos Alonso do asysty dopisał trafienie.

Na przerwę The Blues schodzili z przewagą 3 bramek.

Na początku drugiej połowy spotkania piłkarze Chelsea wyszli troszkę za późno, co zaowocowało kilkoma groźnymi sytuacjami ze strony Dynama, natomiast słupek Serhija Sydorczuka uratował czyste konto Londyńczyków. Ta sytuacja obudziła trochę zaspaną drużynę i w 59. minucie, golem na 4:0, Olivier Giroud kompletuje hat-tricka. W 65. minucie obie drużyny przeprowadzają po pierwszej zmianie. Za N'Golo Kante wchodzi Jorginho, natomiast za Serhija Sydorczuka wchodzi Tchê Tchê.

Dominacja Chelsea dalej trwała, gdy w 68. minucie Davide Zappacosta sygnalizuje uraz i trener decyduje się postawić na Cesara Azpilicuetę. Chwilę później Maurizio Sarri zmienia Wiliana na Pedro. W 78. minucie powód do radości londyńskiej drużynie dał Callum Hudson-Odoi, który po asyście Giroud, strzałem w górny róg bramki pokonuje Denysa Bojko. Trener Dynama dokonał jeszcze dwóch zmian, natomiast przy takiej dominacji Chelsea, nowi zawodnicy nie mogli niczego zmienić. Do końca spotkania Chelsea kontrolowała przebieg spotkania, pewnie wygrywając 5:0

Chelsea 5:0 Dynamo Kijów

Chelsea: Arrizabalaga; Alonso, Christensen, Ruediger, Zappacosta (Azpilicueta 68'); Loftus-Cheek, Kovacic, Kante (Jorginho 65'); Willian (Pedro 74'), Giroud, Hudson-Odoi

Dynamo: Bojko; Kędziora, Burda, Kádár, Mykołenko; Sydorczuk (Tchê Tchê 65'), Szepelew (Andrijewski 87'); Cygankow, Szaparenko, Ferreira Pereira (Smyrnyj 81'); Harmasz

Źródło: Własne