Spokojne zwycięstwo na Stamford Bridge – Chelsea w kolejnej rundzie FA Cup

Autor: Sebastian Romanowski Dodano: 28.01.2019 06:20 / Ostatnia aktualizacja: 28.01.2019 06:23

Chelsea podejmowała dzisiaj na Stamford Bridge 17. zespół Championship, Sheffield Wednesday. Awans do kolejnej rundy dały dwie bramki Williana oraz jedno trafienie Calluma Hudson-Odoia.

Spotkanie to przebiegało w taki sposób, w jaki większość myślała, że będzie. Chelsea narzuciła swój styl gry, jednak to goście mogli jako pierwsi wyjść na prowadzenie. Arbiter podyktował w 21. minucie spotkania rzut karny dla Shieffield, jednak po konsultacji z sędziami zajmującymi się VAR, zmienił swoją decyzję.

Dosłownie 3 minuty później, sędzia podyktował rzut karny dla ekipy Chelsea, a faulowany z polu karnym przeciwnika był Cesar Azpilicueta. Willian złapał piłkę jako pierwszy, chcąc wykonać "11", ale przedtem zaproponował strzał nowemu napastnikowi Chelsea, Gonzalo Higuainowi. Argentyńczyk jednak odmówił, a Willian pewnym strzałem zamienił rzut karny na bramkę.

Do przerwy wynik spotkania nie uległ zmianie i było tak aż do 64. minuty. Andreas Christensen popisał się precyzyjnym długim podaniem, które dotarło wprost pod nogi Calluma Hudson-Odoia. Młody Anglik zmylił obrońcę balansem ciała i pokonał bramkarza gości.

Olivier Giroud pojawił się na boisku w 82. minucie spotkania, a już minutę później asystował przy drugim trafieniu Williana. Brazylijczyk dostał piłkę na lewej stronie boiska, podprowadził ją pod bramkę rywala, po czym zagrał do Giroud, który stał w polu karnym. Francuz odegrał futbolówkę do Williana, a ten uderzył z pierwszej piłki obok rąk bramkarza.

Chelsea (4-3-3): Caballero; Azpilicueta (c), Christensen, Rudiger, Alonso; Barkley (Jorginho 84), Ampadu (Loftus-Cheek 65), Kovacic; Hudson-Odoi, Higuain, Willian.
Niewykorzystani rezerwowi: Kepa, David Luiz, Emerson, Pedro,

Sheffield Wednesday (4-5-1): Westwood; Palmer, Lees (c), Thorniley, Fox; Reach, Pelupessy (Forestieri 68), Hutchinson, Bannan, Boyd (Joao 75) Fletcher (Nuhiu 75).
Niewykorzystani rezerwowi: Dawson, Baker, Pudil, Matias