Zwycięstwo na początek europejskich rozgrywek! Chelsea 4:2 Gent

Autor: Mateusz Kluba Dodano: 03.10.2024 23:01 / Ostatnia aktualizacja: 03.10.2024 23:01

W czwartkowy wieczór Chelsea rozpoczęła podbój Ligi Konferencji UEFA. Na Stamford Bridge w pierwszej kolejce The Blues mierzyli się z belgijskim KAA Gent. Gospodarze wygrali 4:2 po bramkach Veigi, Neto, Nkunku i Dewsbury-Halla. Dla gości trafiali Watanabe i Gandelman.

W pierwszych minutach na boisku panował chaos. Chelsea próbowała narzucić tempo, a kilka celnych podań wystarczało, by goście zaczynali się gubić. Od początku wielką ochotą do gry wykazywało się trio Mudryk-Felix-Neto. Bardziej intensywne ataki czy pressing powodowały spore nerwy w szeregach belgijskiego zespołu.

W 12. minucie Disasi odebrał piłkę na połowie rywala, Dewsbury-Hall wypuścił Mudryka prawą stroną, a Ukrainiec bardzo mądrze wyczekał na Renato Veigę, który po otrzymaniu idealnego podania skierował piłkę głową do bramki. Tym samym Portugalczyk zaliczył premierowe trafienie w barwach Chelsea. Gospodarze nabrali ochoty na kolejne trafienia i falowo atakowali bramkę Roefa.

Niebiescy byli bardzo aktywni: w obronie szybko i bezwględnie dopadali do rywali, a w ataku mieli mnóstwo pomysłów. Nie bali się dokonywać nietuzinkowych wyborów, czy zagrywać w trudny, techniczny sposób. Potrafili szybko naprawiać błędy kolegów, co tworzyło naprawdę miłe widowisko.

Po 30 minutach gra zwolniła, a do głosu zaczęli dochodzić goście. Mieli swoje dwie szanse, ale nie zdołali zagrozić bramce Jørgensena. Do końca pierwszej części spotkania The Blues wymienili mnóstwo podań, próbując uśpić czujność rywala. Wówczas na bokach obrońcom zrywali się Mudryk i Neto, lecz nie byli w stanie skutecznie dograć piłki.

Po zmianie stron The Blues po niespełna minucie podwyższyli prowadzenie. Długą piłkę od Disasiego przejął Neto i zdobył bramkę, wykorzystując niezdecydowanie defensywy. Goście nie pozostali jednak dłużni. Po rzucie rożnym miało miejsce niemałe zamieszanie, a piłka wylądowała po prawej stronie. Nie wiadomo gdzie podziali się wszyscy zawodnicy Chelsea, ale celne dośrodkowanie wykorzystał Watanabe.

W kolejnych minutach gospodarze przejęli inicjatywę i chcieli ponownie odskoczyć na przynajmniej dwubramkowe prowadzenie. Przyciśnięci do muru goście pękli w 63. minucie. The Blues długo nie mogli oddać strzału po rzucie rożnym, ale piłka ostatecznie powoli wpadła pod nogi nabiegającego Nkunku, który z atomową siłą umieścił ją w bramce.

Chelsea nie zamierzała oddawać pola Gentowi. Ofensywni zawodnicy dalej czuli ciąg na bramkę co również jest godne pochwały. W końcu każdy wie o co gra - o miejsce w tym “pierwszym” składzie. Felix zagrał prostopadle do Nkunku, który co prawda piłki nie przejął, ale podążający za akcją Dewsbury-Hall dopadł do futbolówki i podwyższył wynik.

Trenerzy dokonali zmian, ale tempo nie spadało. Goście dostrzegli, że nie mają nic do stracenia, więc ruszyli do ataku. Drużyny wymieniału się cios za cios, co wiązało się z dużymi wolnymi przestrzeniami. Z perspektywy Chelsea było to zupełnie niepotrzebne, gdyż mający żółtą kartkę Disasi grał na granicy faulu.

Defensywa The Blues bez błędów jest jednak jak żołnierz bez karabinu. Desperacki atak prawym skrzydłem i duże dziury w obronie wyprowadziły piłkarzy Gent na czystą pozycję. Gandelman dopełnił formalności i zmniejszył rozmiary porażki. Ewidentnie w końcówce gospodarzy poniosła fantazja i niepotrzebnie wybiegali do przodu.

Chelsea 4:2 Gent (1:0). Bramki: Veiga 12’, Neto 46’, Nkunku 63’, Dewsbury-Hall 70’ - Watanabe 50’, Gandelman 90’

Chelsea: Jørgensen; Disasi ©, Adarabioyo, Badiashile, Veiga; Casadei, Dewsbury-Hall; Neto (George 80’), Felix, Mudryk, Nkunku (Guiu 80’)

Gent: Roef; Gambor (Samoise 89’), Watanabe, Mitrović ©, Torunarigha; Ito, Delorge-Knieper (Gandelman 78’), Fadiga (Araujo 64’), Surdez (Kums 78’), Brown; Gudjohnsen (Dean 64’)

klubson
Author: klubson

Mateusz Kluba

Kibic Chelsea od 2012 roku. Jako dziecko skakałem przed TV, gdy Fernando Torres wprowadzał The Blues do finału Ligi Mistrzów w 2012 roku.

W ChelseaPoland.com od listopada 2021 r. a od września 2024 r. redaktor naczelny.

Poza piłką nożną - żużel oraz lekka atletyka, w której jestem sędzią.