Najpierw stagnacja, później dominacja – mamy awans do kolejnej rundy FA Cup! Chelsea 4:0 Preston North End

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 06.01.2024 20:26 / Ostatnia aktualizacja: 06.01.2024 20:38

W meczu 3. rundy FA Cup Chelsea pewnie pokonała Preston North End 4:0. Wszystkie bramki padły w drugiej połowie. Wynik otworzył Armando Broja, a później na listę strzelców wpisali się także Thiago Silva, Raheem Sterling oraz Enzo Fernández.

Od pierwszych minut meczu Chelsea przeważała nad rywalami, głównie pod względem posiadania piłki, ale nie narzucała zbyt wysokiego tempa gry i niekiedy oddawała pole rywalom. The Blues grali poprawnie, spokojnie, dochodzili do sytuacji bramkowych, ale nie wykorzystywali ich.

Jako pierwszy szansę na otwarcie wyniku miał Raheem Sterling, który oddał bardzo mocny strzał z granicy pola karnego. Bramkarz Preston zdołał jednak wybić piłkę na rzut rożny. Później kapitalne podanie do Cole'a Palmera zagrał Enzo Fernández. Anglik opanował piłkę w polu karnym, ale jego strzał okazał się minimalnie niecelny. Chwilę później to Enzo miał bardzo dobrą okazję po dośrodkowaniu Raheema Sterlinga, ale zbyt lekko uderzył głową z odległości pięciu metrów.

Chelsea miała więc okazje, żeby objąć prowadzenie, dzięki czemu grałoby się jej łatwiej, ale nie wykorzystywała ich. Zawodnikom Mauricio Pochettino jakby brakowało nieco koncentracji i zimnej głowy w polu karnym rywali.

Z kolei piłkarze Preston robili swoje i gdy mieli możliwość, wyprowadzali kontratak. Co prawda z większością z nich defensywa The Blues radziła sobie bez większych trudności, jednak kilka razy Djordje Petrović musiał interweniować.

Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron Chelsea nadal grała swoje, nie narzucała wysokiego tempa, ale miała kontrolę nad tym, co dzieje się na boisku. Niebiescy cierpliwie pracowali na pierwszą bramkę i w 58. minucie strzelili ją. Po idealnym dośrodkowaniu Malo Gusto, piłkę do bramki Preston precyzyjnym uderzeniem głową skierował bezbarwny we wcześniejszej części spotkania Armando Broja. W kolejnych minutach Albańczyk miał szansę na strzelenie drugiej bramki. Najpierw po dośrodkowaniu Raheema Sterlinga uderzył głową, ale piłka musnęła poprzeczkę i wyszła poza plac gry, a później uderzał z ostrego kąta, ale w ostatniej chwili obrońca Preston wybił piłkę sprzed linii.

Po bramce Armando Broji gra Preston wyraźnie się posypała, a Chelsea to wykorzystała. W 66. minucie listę strzelców wpisał się rezerwowy Thiago Silva, który wykorzystał bardzo ładne dośrodkowanie Cole'a Palmera z rzutu rożnego. Zaledwie trzy minuty później The Blues strzelili kolejną bramkę. Tym razem bardzo ładnym uderzeniem z rzutu wolnego strzelił ją Raheem Sterling. Tym samym podopieczni Mauricio Pochettino w odstępie dziesięciu minut strzelili trzy bramki i dzięki temu praktycznie przesądzili o losach spotkania i awansie do kolejnej fazy.

W kolejnych minutach, co godne pochwały, piłkarze Chelsea nie odpuszczali i dochodzili do kolejnych okazji bramkowych.

W końcówce Chelsea nadal dochodziła do okazje bramkowych. Kilka razy zagrożenie w polu karnym gości stworzył aktywny Noni Madueke, a z dystansu uderzał także Conor Gallagher. W 85. minucie The Blues dali swoim kibicom kolejny powód do radości i strzelili czwartą bramkę. Raheem Sterling zagrał w polu karnym do Enzo Fernándeza, a ten uderzeniem z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki. VAR przez kilka minut analizował, czy Argentyńczyk nie był na pozycji spalonej, ale nie dopatrzono się złamania przepisów.

Ostatecznie Chelsea pokonała Preston North End 4:0 i wywalczyła sobie awans do 4. rundy FA Cup.

Chelsea 4:0 Preston North End (0:0). Bramki: Broja 58', Thiago Silva 66', Sterling 69', Enzo 85'

Chelsea: Petrović; Gilchrist (Thiago Silva 61'), Disasi, Colwill (c), Gusto; Caicedo, Enzo (Golding 89'); Sterling, Palmer (Gallagher 76'), Mudryk (Madueke 61'); Broja (Deivid Washington 76')

Preston North End: Woodman; Storey, Hughes (Best 74'), Lindsay; Potts, McCann (Ledson 90'), Whiteman (Holmes 90'), Millar; Browne (c), Keane (Evans 64'), Osmajić (Riis 64')

Piotrek
komentarzy: 5
07.01.2024 21:43

4senal dziś odpadł i gadają że to słaby puchar :) już nic wam nie zostało do wygrania, o PL i lidze mistrzów zapomnijcie smiezni kibice armatki a bramki nie mogą strzelić, arteta out, za bardzo urośliście i macie się za nie wiadomo kogo

08.01.2024 08:19

Arsenal gra cały czas to samo,kreują sytuację i to dużo,podobnie jak u nas w drużynie, ale u nich nagle w obecnym czasie brakuje wykończenia tych sytuacji.
Havertz miał mnóstwo tych sytuacji,ale nic nie wpadło.
Liverpool miał sytuację i wykorzystał,w sumie u nich Nunez też dużo sytuacji marnuje.

CFCrules
komentarzy: 713
07.01.2024 16:53

W sprawie Nkunku są na razie sprzeczne informacje. Niektórzy mówią że ten uraz to nic poważnego i możliwe że zagra już we wtorek z Boro, a jak nie to w weekend z Fulham. Trzeba poczekać na coś oficjalnego.

Mystakorsarz
komentarzy: 558
08.01.2024 12:41

Oby to bylo tylko stłuczenie.

Potrzebujemy go zajebiście, żeby myśleć o udanej drugiej połowie sezonu.

07.01.2024 13:51

Nkunkun wypada na 3/4 tygodnie z powodu urazu biodra.:)
Dobre jaja,nigdy w tym sezonie nie będziemy mieć pełnej kadry.

Bryan
komentarzy: 1024
07.01.2024 12:31

Wiecie co, ja mam K***a dość!!! Jak to jest, że Nkunku leczył się parę miesięcy, wrócił na chwilę i znów ma uraz???!!! Lavia to samo, na temat Jamesa i Chilwella już się nie będę wypowiadał, bo moja cykliczna zimowa depresja całkiem mnie zadławi.

Czy w tym klubie działa jakiś personel medyczny? Ludzie którzy tam pracują ukończyli jakieś studia/kursy i mają w ogóle wiedzę i doświadczenie w tym zakresie czy uczyli się z filmików zamieszczonych na YouTube???

Kurde, to jest niepojęte. Przecież od dwóch czy trzech sezonów non stop mamy szpital w drużynie. Jak my mamy zacząć cokolwiek grać, skoro pół kadry wiecznie jest niedostępne i trzeba to latać zawodnikami, którzy grają nie na swojej pozycji?

Jeśli nasz genialny właściciel znów czuje wielką potrzebę wydawania pieniędzy, to radzę mu zainwestować w sztab medyczny.