Mudryk i Broja prowadzą The Blues do pewnego zwycięstwa! Fulham 0:2 Chelsea

Autor: Mikołaj Najdek Dodano: 02.10.2023 23:08 / Ostatnia aktualizacja: 02.10.2023 23:22

Przed chwilą zakończyło się wyjazdowe starcie The Blues z Fulham FC. Zwycięsko z tego starcia wyszła drużyna Chelsea, która do triumfu w ostatniej rundzie Carabao Cup dołożyła wygraną 2:0 w 7 kolejce Premier League.

Pierwszą bardzo groźną akcję przeprowadziła Chelsea. Już w drugiej minucie Broja otrzymał podanie, minął bramkarza i… spudłował mając przed sobą niemal pustą bramkę. Albańczyk ledwie wrócił do składu, a już wypracował niebezpieczną okazję. Jej wykończenie pozostawiło za to wiele do życzenia, jednak kibice Chelsea zdążyli w ostatnim czasie do tego przywyknąć.

Przez pierwsze kilkanaście minut The Blues dyktowali warunki gry, co niedługo później poskutkowało pierwszą bramką. W 18 minucie Levi Colwill fantastycznie odnalazł Mychajło Mudryka, który świetnie przyjął piłkę i oddał pewny strzał w środek bramki, po którym piłka znalazła się w siatce.

Minęła zaledwie minuta, a Chelsea podwyższyła prowadzenie. W 19 minucie Cole Palmer przechwycił piłkę po błędnym zagraniu obrońcy Fulham i zagrał ją do Armando Broji, który tym razem się nie pomylił i z łatwością umieścił piłkę w siatce. Bernd Leno musiał wyciągnąć piłkę z siatki po raz drugi, a na Craven Cottage można było usłyszeć głośne przyśpiewki fanów The Blues.

Dwa szybkie uderzenia sprawiły, że Chelsea kontrolowała przebieg spotkania do końca pierwszej połowy, wciąż tworząc groźne sytuacje. Fulham nie był w stanie przejąć inicjatywy ani przez moment. The Blues za to wykazali się pewnością siebie i skutecznością, czyli cechami, których brakowało im w ostatnich występach.

Pierwsza połowa w wykonaniu Chelsea była świetna, dlatego goście schodzili z boiska w bardzo dobrym humorze. W szatni trener Mauricio Pochettino z pewnością miał wiele ciepłych słów do powiedzenia swoim podopiecznym. Dobrze zmotywowani zawodnicy zaczęli drugą połowę wyprowadzając kolejne ataki.

Fulham z czasem zaczął kreować niezbyt groźne sytuacje, jednak w 63 minucie Chelsea odpowiedziała groźnym strzałem Maatsena, który uderzył w słupek bramki Bernda Leno. Z dobitki próbował uderzyć Enzo Fernandez, jednak został zatrzymany przez bramkarza.

Przez ostatnie 30 minut meczu oglądaliśmy bardziej wyrównane starcie. Fulham powoli zaczynał dochodzić do głosu. Dopiero w 73 minucie padł pierwszy celny strzał na bramkę Roberta Sancheza, który jednak nie sprawił większych kłopotów golkiperowi. Od tego momentu gra Chelsea nie robiła już tak wielkiego wrażenia. Trzeba wspomnieć, że w drugiej połowie oglądaliśmy błędy w rozegraniu Sancheza, drobne kontuzje jak ta, przez którą boisko opuścił Caicedo, a także pomniejsze proste błędy w rozegraniu. Na szczęście dla kibiców The Blues te sytuacje nie miały negatywnego wpływu na wynik spotkania.

Można śmiało powiedzieć, że na tym etapie gry Chelsea grała na utrzymanie wypracowanego wyniku. Niebiescy bez większych problemów wykonali to zadanie. Po doliczeniu pięciu minut do regulaminowego czasu gry sędzia zakończył spotkanie. Chelsea odnotowała pierwsze ligowe zwycięstwo na wyjeździe, a fani nareszcie mają powody do radości.

Fulham 0:2 Chelsea (0:2). Bramki: Mudryk 18’, Broja 19’

Fulham: Leno; Castagne, Diop, Ream ©, Robinson; Reed (Cairney 66’), Palhinha, Pereira (Lukic 75’); Wilson (Iwobi 53’), Jimenez (Carlos 53’), Willian

Chelsea: Sanchez; Cucurella, Disasi, Thiago Silva, Colwill; Gallagher ©, Caicedo (Madueke 90+6’), Enzo (Matos 90+5’); Palmer (Ugochukwu 78’), Broja (Sterling 65’), Mudryk (Maatsen 46’)

05.10.2023 17:55

"Mudryk i Broja prowadzą The Blues do pewnego zwycięstwa!" Obyśmy czytali to w okolicach stycznia ;)

komentarzy: 4302
05.10.2023 08:26

Newcastle-Psg 4-1,to jest niespodzianka,to był mecz na szczycie w LM.
Co drużyna prezentuje się,możemy uczyć się od nich,mają chłopaki chęć do gry,ale widać że są mocno przygotowani fizycznie do sezonu,zobaczymy jak długo poradzą sobie z kontuzjami.

chelsefan
komentarzy: 2528
05.10.2023 16:32

nie rozśmieszaj mnie z tą niespodzianką. enriqe i całe psg to cieniasy.

04.10.2023 14:00

Wychodzi na to, że Palmer to taki lepszy Haverz. Też trudno mu przypisać pozycję, biega w różnych sektorach boiska. Ale wydaje się po prostu lepszy piłkarsko. Widziałem na filmach YT jak strzelał na bramkę bardzo precyzyjnie, ale to były tylko treningi. Chukwuemeka pewnie sobie nie pogra, najwyżej ogony.