Oddychamy z ulgą, mistrzowie Włoch rozbici! Chelsea 3:0 AC Milan

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 05.10.2022 22:54 / Ostatnia aktualizacja: 05.10.2022 22:54

Chelsea musiała wygrać i wygrała. W meczu 3. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów piłkarze Grahama Pottera po bardzo solidnej grze pokonali AC Milan 3:0. Na listę strzelców wpisali się Wesley Fofana, Pierre-Emerick Aubameyang oraz Reece James.

W pierwszych minutach lepiej prezentowali się goście, ale Chelsea szybko ostudziła ich zapędy. Już po pierwszej ofensywnej akcji The Blues Ciprian Tătărușanu musiał zaliczyć trudną interwencję. Bardzo ładnym strzałem zza pola karnego popisał się bowiem Mason Mount.

W kolejnych minutach zawodnicy Grahama Pottera stopniowo przejmowali coraz większą inicjatywę, a zagrożenie pod bramką rywali stwarzali przede wszystkim po stałych fragmentach gry. Dwukrotnie groźnie uderzał Thiago Silva. Swoją szansę miał także Mason Mount, ale jego bardzo ładny gol lobem został anulowany, gdyż w momencie podania znajdował się na minimalnej pozycji spalonej.

W 24. minucie Chelsea dopięła swego i wyszła na prowadzenie. Po drobnym zamieszaniu w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego największą przytomnością umysłu wykazał się Wesley Fofana, który zdołał wepchnąć futbolówkę do bramki. Było to pierwsze trafienie Francuza w niebieskich barwach.

W dalszej części pierwszej połowy Chelsea mądrze prowadziła grę, miała widoczną przewagę i nie dopuszczała rywali pod swoją bramkę. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Po zmianie stron gra nabrała rumieńców, głównie za sprawą znakomitej postawy zawodników Chelsea. Londyńczycy wrzucili wyższy bieg i raz po raz zaskakiwali rywali wysokim pressingiem oraz szybkimi akcjami.

W 56. minucie Niebiescy mogli być z siebie dumni, bowiem podwyższyli prowadzenie. Po zagraniu Reece'a Jamesa z prawej strony boiska piłkę do bramki skierował z najbliższej odległości Pierre-Emerick Aubameyang. Gabończyk wykorzystał w tej sytuacji błąd Fikayo Tomoriego, który zgubił krycie napastnika gospodarzy.

Raptem pięć minut później padła trzecia bramka dla drużyny prowadzonej przez Grahama Pottera. Po szybkiej wymianie podań Raheem Sterling zagrał na prawą stronę pola karnego do Reece'a Jamesa, a ten potężnym uderzeniem skierował piłkę pod poprzeczkę bramki Milanu.

W kolejnych minutach The Blues nie odpuszczali i szukali kolejnych bramek. Do pozycji strzeleckiej doszedł Raheem Sterling, jednak tego dnia skuteczność nie była jego mocną stroną.

Z czasem Chelsea oddała inicjatywę gościom z Mediolanu i pozwoliła im na dłuższe rozgrywanie akcji. Ci jednak nie byli w stanie tego wykorzystać i mieli ogromne problemy z przedarcie się w okolice pola karnego The Blues.

Taki obraz utrzymywał się do ostatniego gwizdka. Chelsea pewnie pokonała Milan 3:0 w meczu 3. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów, dzięki czemu bardzo poprawiła swoją sytuację w grupie.

Chelsea 3:0 AC Milan (1:0). Bramki: Fofana 24', Aubameyang 56; James 62'

Chelsea: Arrizabalaga; Fofana (Chalobah 38'), Thiago Silva (c), Koulibaly; James, Loftus-Cheek, Kovačić (Jorginho 66'), Chilwell; Mount (Havertz 74'), Aubameyang (Gallagher 65'), Sterling (Broja 75')

AC Milan: Tătărușanu (c); Dest, Kalulu, Tomori; Ballo-Touré; Bennacer (Pobega 73'), Tonali; Krunić (Gabbia 65'), De Ketelaere (Rebić 65'), Rafael Leão (Brahim Díaz 72'); Giroud (Origi 73')

blue1
komentarzy: 837
06.10.2022 18:27

Przy pierwszej bramce i główkach Silvy po rożnych, od razu przypomniał mi się mecz z 2015 roku, kiedy PSG grało z nami i było to samo w dogrywce. Strzał głową Silvy po dośrodkowaniu z rożnego efektownie obronił Courtois, wybił na rożny, znowu wrzutka, znowu Silva, tylko tym razem po strzale Brazylijczyka padła bramka eliminująca nas z LM. Byłem wkurzony, czemu obrońcy go nie upilnowali po pierwszym groźnym strzale i pozwolili zdobyć gola na wagę awansu PSG, ale widać to nie takie łatwe, nawet po latach :)