Fot. GettyImages

Niezaszczepieni piłkarze nie zagrają z OSC Lille?

Autor: Radek Kwapisz Dodano: 17.01.2022 19:33 / Ostatnia aktualizacja: 17.01.2022 20:13

Thomas Tuchel być może nie będzie mógł skorzystać ze wszystkich swoich graczy w wyjazdowym meczu Ligi Mistrzów, w którym jego drużyna zmierzy się z LOSC Lille. Wszystko związane jest z ciągle zmieniającą się sytuacją szczepionek oraz pozwoleń na przekraczanie granic w danych krajach. 

 

Francuski rząd ogłosił plan wprowadzenia obowiązku pełnego zaszczepienia, który nie pozwoli na żadne wyjątki dla sportowców. Mówi się, że w drużynie Chelsea nie wszyscy piłkarze są w pełni zaszczepieni, a mecz we Francji z Lille odbędzie się 16 marca.  

 

Thomas Tuchel podkreślał, że szczenienia są osobistym wyborem i nie będzie namawiał do tego swoich piłkarzy. Chociaż UEFA wciąż zastanawia się nad swoją polityką dotyczącą zasad szczepień w poszczególnych krajach, źródła w europejskim organie zarządzającym mówią, że nie będzie chciała robić niczego wbrew przepisom danych państw. 

 

Taka sytuacja może spowodować rozegranie meczu w kraju neutralnym, jednak żadne decyzje nie zostały jeszcze podjęte.  

Źródło: The Times

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

KM94
komentarzy: 95
17.01.2022 23:18

EGzid- i tak źle i tak nie dobrze ale ile osób nie zaszczepionych zajmuje miejsca w szpitalu osobom które są np chore na raka lub przez to że nie ma miejsc wywożą ich po Za miasto.
Są zwolennicy szczepień i też nie A w Australii jest 92 %zaszczepionych i djokovic wiedział że bez szczepienia będzie kłopot bo w Australii nie przyjmują osób bez szczepień lub bez aktualnego testu

Techniol
komentarzy: 57
17.01.2022 22:23

Niech wypie*dalają z tymi szczepieniami obowiązkowymi, każdy jest wolnym człowiekiem i sam decyduje o swoim życiu a nie inni, bella ciao

KM94
komentarzy: 95
17.01.2022 22:46

Oczywiście masz rację każdy decyduje ale gdy trafiają osoby nie zaszczepione do szpitala to potem niech nie płaczą i blagają o pomoc żeby go ratować bo nie chciał się szczepić.
Każdy jest kowalem własnego losu

eGzid
komentarzy: 812
17.01.2022 23:01

KM94 w takim razie po co płacić podatki na służbę zdrowia jeśli ktoś nie mógłby z niej korzystać. Żeby trzymać się tematyki sportowej - dla mnie bezsens. Taka sama sytuacja jak z Djokoviciem. Odbieranie wolności wyboru.

Bryan
komentarzy: 1087
17.01.2022 21:55

Może niech od razu zdyskwalifikują niezaszczepionych na 10 lat? Brawa dla wyznawców "wirusa celebryty". Dzięki nim nawet sport znalazł się na samym dnie.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close