Skrót: Chelsea 5:1 Chesterfield

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 09.01.2022 07:23 / Ostatnia aktualizacja: 09.01.2022 07:23

Chelsea wysoko pokonała Chesterfield w meczu trzeciej rundy FA Cup (5:1) i pewnie awansowała do następnej fazy tych rozgrywek.

W sobotni wieczór The Blues rozpoczęli strzelanie już po sześciu minutach od rozpoczęcia spotkania. Strzał Hakima Ziyecha z najbliższej odległości dobił Timo Werner. Kilkanaście minut wynik podwyższył Callum Hudson-Odoi, który oddał piękny techniczny strzał zza pola karnego. Dwie minuty później na listę strzelców wpisał się także Romelu Lukaku, który wykorzystał dobre podanie od Lewisa Halla. Kilka minut przed przerwą piłkę do siatki rywali skierował Andreas Christensen. Duńczyk pokazał niemałą precyzję, gdy dobił strzał Lewisa Halla technicznym uderzeniem głową.

Po przerwie podopieczni Thomasa Tuchela zwolnili tempo i rzadziej dochodzi do sytuacji podbramkowych. W 55. minucie sędzia przyznał The Blues rzut karny po faulu na Christianie Pulisicu. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Hakim Ziyech, który pewnym uderzeniem pokonał bramkarza rywali. Była to ostatnia bramka Chelsea w tym spotkaniu. W 80. minucie zawodnicy Chesterfield zdołali strzelić bramkę honorową. Strzał Kabongo Tshimangi z najbliższej odległości dobił Akwasi Asante.

Chelsea 5:1 Chesterfield – skrót: