The Athletic: Nowy klub Willy'ego Caballero. Argentyńczyk wraca na Wyspy!
Dodano: 06.12.2021 00:26 / Ostatnia aktualizacja: 06.12.2021 00:36Jak informuje "The Athletic", Southampton ma w najbliższym czasie zakontraktować na zasadzie krótkoterminowej umowy Willy'ego Caballero. Były golkiper Chelsea od ponad pięciu miesięcy przyjmuje status wolnego zawodnika i w rezultacie, dołączy on do drużyny Ralpha Hassenhüttla na zasadzie darmowej transakcji.
Jak czytamy w angielskich mediach, przeprowadzka 40-letniego Argentyńczyka na St Mary's Stadium ma związek z tym, że przed sobotnim spotkaniem z Arsenalem, Święci dysponują zaledwie jednym golkiperem, który w przeszłości występował w seniorskim futbolu na najwyższym krajowym poziomie. Mowa tutaj o 23-letnim Harrym Lewisie, który w obecnej hierarchii bramkarzy przyjętej przez Ralpha Hassenhüttla, plasuje się na trzeciej lokacie.
Tak mizerna obsada pozycji golkipera Southampton spowodowana jest kontuzjami zarówno Alexa McCarthy'ego, jak i Frasera Forstera, czyli odpowiednio pierwszego i drugiego wyboru austriackiego szkoleniowca pomiędzy słupkami bramki Świętych.
Przy niedyspozycyjności obu bramkarzy i fakcie, że do klubu w ich miejsce dołącza 40-letni zawodnik, który na swojego nowego pracodawcę czeka już ponad pięć miesięcy, na trybunach St Mary's może pojawić się konsternacja. Czy słusznie? Niezupełnie. Na początku października ujawniono bowiem, że szukając sobie nowego klubu, Argentyńczyk od września regularnie trenuje razem z drużyną AFC Wimbledon, występującą obecnie na trzecim szczeblu rozgrywkowym w Anglii. O zaangażowaniu Caballero w treningi wypowiadał się sam trener bramkarzy popularnych Donów.
Determinację Willy'ego co do szybkiego powrotu na ligowe stadiony mógł także potwierdzić fakt, że 40-latek niemal z marszu zaakceptował ofertę Southampton, które jego zdaniem ma być odpowiednim miejscem na kontynowanie piłkarskiej kariery.
- Źródło: The Athletic
Najnowsze artykuły
Transmisja Aston Villa - Chelsea. Gdzie obejrzeć mecz Premier League? (04.03.2026)
04.03.2026 08:11
Daily Mail: Mychajło Mudryk trenuje w półprofesjonalnym klubie
03.03.2026 19:38
Aston Villa - Chelsea Typy – Bukmacher daje 247 zł za wytypowanie drużyny z golem
03.03.2026 19:10
Fofana: Nasza obrona nie jest idealna, ale jesteśmy na dobrej drodze
03.03.2026 16:39
Hato: Każdy punkt jest na wagę złota
03.03.2026 11:29
Chalobah: Wszyscy musimy się bardziej starać
02.03.2026 19:48
James: Tracenie goli w taki sposób jest frustrujące
02.03.2026 16:27
Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.
No to co, powodzenia mu życzę ;)