Skrót: Chelsea 4:0 Juventus

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 24.11.2021 04:35 / Ostatnia aktualizacja: 24.11.2021 04:35

W meczu piątej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów Chelsea rozgromiła na własnym stadionie Juventus aż 4:0. W pierwszej połowie wynik otworzył Trevoh Chalobah, a po przerwie na listę strzelców wpisali się jeszcze Reece James, Callum Hudson-Odoi i wracający po kontuzji rezerwowy Timo Werner.

Najmłodszy z trójki defensywnych obrońców wpisał się na listę strzelców w 25. minucie. Hakim Ziyech dośrodkował z rzutu rożnego, Antonio Rüdiger zgrał piłkę do Chalobaha, a ten mocnym strzałem pokonał bezradnego Wojciecha Szczęsnego.

Po przerwie The Blues kontynuowali bardzo dobrą grę, ale znaleźli sposób na defensywę rywali. W 55. minucie bramkę strzelił Reece James, który popisał się pięknym wolejem. Raptem trzy minuty później wynik podwyższył Callum Hudson-Odoi, który wykorzystał krótkie podanie od Rubena Loftusa-Cheeka. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry dzieła zniszczenia dopełnił rezerwowy Timo Werner, który pokonał Wojciecha Szczęsnego strzałem z najbliższej odległości po zagraniu od Hakima Ziyecha.

Chelsea 4:0 Juventus – skrót:

Źródło: HooFoot