
Allegri i De Ligt przed meczem z Chelsea
Dodano: 22.11.2021 19:07 / Ostatnia aktualizacja: 22.11.2021 19:27Już jutro odbędzie się ponowne starcie grupowe pomiędzy Juventusem a zwycięzcą Ligi Mistrzów z poprzedniego sezonu – Chelsea. Przed meczem na Stamford Bridge, w konferencji prasowej włoskiego zespołu wzięli udział Massimiliano Allegri oraz Matthijs De Ligt. Oto, co powiedzieli.
Trener Juventusu, Massimiliano Allegri:
– Jutrzejsze spotkanie to dla nas bardzo ważny test. Gramy przeciwko liderowi Premier League, a także zwycięzcy poprzedniej edycji Ligi Mistrzów.
– Danilo nie zagra przez następne dwa miesiące. Dejan Kulusevski oraz Alex Sandro na pewno powrócą jutro do składu. Paulo Dybala trenował z drużyną i znajdzie się w kadrze meczowej.
– Musimy poprawić naszą skuteczność. Stwarzamy dogodne sytuacje, ale nadal popełniamy dużo błędów w ostatniej fazie akcji. Nie wiem jeszcze czy zagra Moise Kean, czy też Alvaro Morata. Być może zagrają obaj, ponieważ dobrze się spisali w meczu z Lazio.
– Punktem odniesienia jest Romelu Lukaku. Bez niego Chelsea gra szybszą piłkę, akcje przeprowadzane są w szybszym tempie. Jego obecność zdecydowanie zmienia styl bronienia.
Obrońca Bianconeri, Matthijs De Ligt:
– Granie na Stamford Bridge to wielkie przeżycie. Musimy jutro być zespołem zwartym, kompaktowym, ponieważ Chelsea to drużyna bardzo dobrze grająca z kontrataku. To będzie trudne spotkanie, ale musimy pozostać spokojni przez cały czas. Mamy w swoim składzie bardzo dobrych zawodników takich jak Federico Chiesa czy Alvaro Morata.
– W meczach ligowych przeciwko niżej notowanym rywalom, mamy mniej przestrzeni. Ten mecz będzie wyglądał inaczej. Mamy nadzieję, że uda się nam zakończyć fazę grupową na pierwszym miejscu, jest to dla nas bardzo ważne.
– Zwycięstwo w Lidze Mistrzów w koszulce Juventusu to nie tylko moje marzenie, ale każdego w tym zespole. Z meczu na mecz poprawiamy swoją grę i musimy dalej iść tą drogą. Mamy nareszcie dobre podejście, dobre nastawienie do gry. Potrzebowaliśmy stabilizacji, ciągłej poprawy i udało się to osiągnąć. Zrozumieliśmy, że piłkarze Juventusu muszą umieć cierpieć na boisku, aby walczyć o najwyższe cele. Myślę, że pokazaliśmy to w meczach z Fiorentiną i Lazio.
– Lukaku to fantastyczny zawodnik, który potrafi zrobić różnicę. Nie zmienia to faktu, że Chelsea bez niego również jest bardzo groźna i nadal pozostaje jedną z najlepszych drużyn w Europie. Pierwszy mecz w naszym wykonaniu był dobry. Zagraliśmy dojrzale, ale intensywnie co było satysfakcjonujące dla mnie i dla zespołu.
- Źródło: Juventus FC
Najnowsze atykuły

The Athletic: Chelsea sonduje możliwość sprowadzenia Fermína Lópeza
26.08.2025 19:52
Nowości transferowe od The Athletic. Garnacho i Simons cierpliwie czekają na odejście Nkunku i Jacksona
26.08.2025 15:19
OFICJALNIE: Chukwuemeka zawodnikiem Borussi Dortmund
26.08.2025 14:24
Footmercato: Transfer Jacksona zostanie dopięty w ciągu najbliższych 48 godzin
26.08.2025 13:22
Bild: Bayern Monachium osiągnął wstępne porozumienie z Nicolasem Jacksonem
26.08.2025 11:38
BBC: Sam Rak-Sakyi może zostać wypożyczony
25.08.2025 16:22
Romano: Bournemouth zainteresowane Disasim
25.08.2025 15:50
Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.