Fot. Getty Images

Ampadu: Mogę grać na każdej pozycji... no prawie każdej

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 25.10.2021 20:52 / Ostatnia aktualizacja: 25.10.2021 20:52

Pod koniec sierpnia Ethan Ampadu odszedł z Chelsea do Venezii na zasadzie rocznego wypożyczenia. Walijczyk coraz lepiej odnajduje się we włoskim klubie.


W poprzednich sezonach 21-latek najczęściej występował na pozycji stopera, a obecnie jest ustawiany w linii pomocy.


– Myślę, że zdolność gry na wielu pozycjach jest przydatna. OK, może nie odnajdę się w ataku, ale mogę grać w obronie lub w pomocy. Na tych pozycjach czuję się swobodnie. Nie mam swoich preferencji. Chcę po prostu grać na jakiejkolwiek pozycji. Potrzebuję tego i będę szczęśliwy, jeśli będę mógł grać – przyznał Ethan Ampadu.


– Czuję się dobrze. Mamy w zespole wielu młodych zawodników oraz tych bardziej doświadczonych, co jest nam bardzo pomocne. Jesteśmy zadowoleni z tego, co możemy zrobić. To od nas zależy, czy będziemy poprawiać się w każdym meczu, ponieważ uważamy, że zasługujemy na grę w Serie A.


Trzy ostatnie mecze Ethan Ampadu kończył z żółtą kartką na koncie. Młody zawodnik ma świadomość, że musi zmienić swoje podejście.


– Tak, wszyscy mi mówią, przyjaciele i rodzina, że zbieram zbyt dużo kartek. To część mojej nieco agresywnej gry, której nauczyłem się w Premier Leagu. Tam gra się z impetem – dodał 21-latek.

Źródło: Ansa

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close