Telegraph: Romelu Lukaku będzie pauzował przez minimum 2-3 tygodnie

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 22.10.2021 17:59 / Ostatnia aktualizacja: 22.10.2021 17:59

W meczu Ligi Mistrzów z Malmö FF Romelu Lukaku doznał urazu kostki. Jak informuje "The Telegraph", napastnik Chelsea będzie wyłączony z gry przez minimum 2-3 tygodnie, a więc wróci do gry najprawdopodobniej dopiero po listopadowej przerwie reprezentacyjnej.

W pierwszej połowie środowego meczu Romelu Lukaku został ostro sfaulowany przez Lasse Nielsena. Za to zagranie sędzia przyznał The Blues rzut karny, który na bramkę zamienił Jorginho.

Początkowo Lukaku chciał kontynuować grę, ale szybko poinformował sztab medyczny, że potrzebuje zmiany. Tego samego dnia napastnik Chelsea nie przeszedł szczegółowych badań, bowiem jego kostka była zbyt spuchnięta. Dopiero następnego dnia Belga poddano prześwietleniu.

Wstępne prognozy mówią, że Thomas Tuchel nie będzie mógł korzystać z Romelu Lukaku przez najbliższe 2-3 tygodnie. 28-latek ma wrócić do gry dopiero po najbliższej przerwie reprezentacyjnej, czyli w drugiej połowie listopada.

Źródło: "The Telegraph"