Skrót: Chelsea 4:0 Malmö FF

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 21.10.2021 04:03 / Ostatnia aktualizacja: 21.10.2021 04:03

W meczu trzeciej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów Chelsea pokonała na swoim terenie Malmö FF 4:0, dzięki czemu zrobiła kolejny krok w kierunku awasu do fazy pucharowej.

Od pierwszych minut zawodnicy The Blues mieli wyraźną przewagę na rywalami. W 9. minucie wynik spotkania otworzył Andreas Christensen. Po ładnym zagraniu od Thiago Silvy Duńczyk efektownym strzałem pokonał bramkarza rywali. Druga bramka padła nieco ponad dziesięć minut później. Po faulu na Romelu Lukaku sędzia przyznał Chelsea rzut karny, który na gola zamienił Jorginho. Po tej sytuacji Lukaku nie był w stanie kontynuować gry i opuścił boisko kosztem Kaia Havertza. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie.

W drugiej części spotkania The Blues kontynuowali dobrą grę. Kilka minut po zmianie stron wynik podwyższył Kai Havertz, którego podaniem obsłużył Callum Hudson-Odoi. W 57. minucie sędzia przyznał Chelsea drugi rzut karny, tym razem za faul na Antonio Rüdigerze. Po raz kolejny do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Jorginho, który nie pomylił się i podwyższył prowadzenie swojego zespołu. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie, choć Chelsea miała kilka bardzo dobrych szans na strzelenie kolejnych bramek.

Chelsea 4:0 Malmö FF – skrót:

Źródło: HooFoot