Chelsea Women w półfinale Pucharu Anglii! Birmingham Women 0:4 Chelsea Women

Autor: Radek Kwapisz Dodano: 30.09.2021 01:34 / Ostatnia aktualizacja: 30.09.2021 01:34

Drużyna Chelsea Women pewnie pokonała ekipę Birmingham City Women i awansowała do półfinału rozgrywek o Puchar Anglii. Dwie bramki Fran Kirby oraz trafienia Sam Kerr i Pernille Harder pozwoliły piłkarkom Emmy Hayes zameldować się w kolejnej rundzie tych rozgrywek.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, jednak przewaga była po stronie Chelsea. W 18. minucie spotkania największą szansę na strzelenie bramki miała Bethany England, jednak 27-latka nie wykorzystała rzutu karnego.

Druga połowa to koncert w wykonaniu zawodniczek rezerwowych. W przerwie na boisko weszła Samantha Kerr, a już w 61. minucie dała prowadzenie drużynie gości. Fran Kirby pojawiła się na boisku w 66. minucie, zaś osiem minut później miała na swoim koncie już dwa trafienia. Wynik spotkania w doliczonym czasie gry ustaliła Pernille Harder, która również weszła z ławki rezerwowych.

Chelsea Women w ramach półfinału Pucharu Anglii czeka wyjazd do Manchesteru na mecz z City, ale wcześniej w ramach ligowych rozgrywek zagrają z Brighton & Hove Albion na Kingsmeadow.

Birmingham City Women 0:4(0:0) Chelsea Women

Kerr 60',  Kirby 70', 72', Harder 90+3'

Birmingham City (4-3-3): Hourihan; Finn (Scott 80’), Quinn, Lawley, Holloway; Whipp, Robertson, Pennock; Whelan, Sarri, Ryan-Doyle (Cowie 86’)

Chelsea (3-4-3): Musovic; Nouwen, Carter, Bright; Andersson, Ingle (Kerr 46’), Fleming, Fox (Charles 65’); Spence (Harder 65’), England (Kirby 65’), Cuthbert

Sędzia: Elizabeth Simms