Koncert strzelecki piłkarek The Blues! Manchester United Women 1:6(0:3) Chelsea Women

Autor: Radek Kwapisz Dodano: 26.09.2021 21:27 / Ostatnia aktualizacja: 26.09.2021 21:29

Imponujące zwycięstwo z Manchesterem United odniosły piłkarki Chelsea. Zawodniczki Emmy Hayes pokonały rywalki aż 6:1. Spoglądając na wynik nie trzeba dodawać, że to właśnie Chelsea Women była w tym starciu zdecydowanie lepszą ekipą.

Pierwsze trafienie w tym spotkaniu padło już w drugiej minucie, a jego autorką była Fran Kirby. W pierwszej połowie swoje trafienia dołożyły także Pernille Harder oraz Samantha Kerr. Trzy minuty po przerwie Millie Bright odbiła strzał Alessy Russo i piłka niefortunnie wpadła do bramki Berger.

Dla Chelsea Women w drugiej połowie gole strzelały Kerr, Spence oraz Fleming. Dzięki temu zwycięstwu piłkarki The Blues z sześcioma punktami na koncie awansowały na czwarte miejsce w tabeli.

Manchester United Women 1:6(0:3) Chelsea Women

Millie Bright 48' (sam.) ; Kirby 2', Harder 24' , Kerr 41', 51' Spence 86', Fleming 90+2'

Chelsea(3-4-3): Berger; Bright, Carter, Eriksson; Charles (Andersson 58’), Ingle, Leupolz, Reiten (Fox 78’); Kirby (England 78’), Kerr (Spence 84’), Harder (Fleming 78’)

Manchester United(4-2-3-1): Earps; Blundell, Mannion, Thorisdottir, Batlle; Zelem, Groenen (Ladd 66’); Hanson, Staniforth (Russo 46’), Galton (Jones 82’); Toone

Sędzia: Kirsty Dowle