Fot. Getty Images

Marcos Alonso: Jestem całkowicie przeciwny rasizmowi, ale...

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 21.09.2021 08:30 / Ostatnia aktualizacja: 21.09.2021 13:31

W minioną niedzielę Chelsea po dobrym spotkaniu pokonała Tottenham 3:0. Wszystkie bramki The Blues strzelili w drugiej połowie. Marcos Alonso przyznał, że jego drużyna zaliczyła bardzo dobrym występ.


Od kilku miesięcy przed meczami Premier League piłkarze klękają na kilka sekund na jedno kolano, by wyrazić swój sprzeciw wobec dyskryminacji rasowej. W niedzielę Marcos Alonso, w przeciwieństwie do swoich kolegów, zrezygnował z tego gestu i pozostał w pozycji stojącej, ale jak zapewnił, jest zwolennikiem wszelkich akcji, które sprzeciwiają się dyskryminacji pod jakimkolwiek względem.


– Jestem całkowicie przeciwny rasizmowi i wszelkim formom dyskryminacji. Ale zamiast klękać, wolę przyłożyć palec do naszywki z napisem "Nie dla rasizmu". Tak robi się w innych dyscyplinach sportu i robią tak inne drużyny piłkarskie w innych ligach. Wolę robić to w ten sposób i oczywiście chcę bardzo wyraźnie powiedzieć, że jestem przeciwko rasizmowi i szanuję wszystkich – wyznał Marcos Alonso.


– Wolę robić to w ten sposób. Jest to mój sposób. Być może inna forma nie byłaby tak wyrazista. Ograniczam się do tego gestu i w pełni popieram walkę z rasizmem. Na razie wolę wskazywać na rękaw i właśnie to robię.


W niedzielę Chelsea po dobrej grze w drugiej połowie pokonała Tottenham 3:0. Marcos Alonso rozegrał w tym spotkaniu pełne 90 minut i miał nawet szansę wpisać się na listę strzelców, gdy jego strzał z linii bramkowej wybił Eric Dier.


– Zaczęliśmy ten mecz w dobrym stylu, mieliśmy kontrolę, ale z upływem minut napotykaliśmy na coraz większe trudności. Staraliśmy się przyspieszyć, ale Tottenham to także dobra drużyna. Później wyszliśmy na drugą połowę z jasnym pomysłem i myślę, że pierwsza bramka była ważna, ponieważ dodała nam pewności siebie. Ostatecznie wszyscy zagrali na najwyższym poziomie i jestem bardzo zadowolony z tych trzech punktów.


Drugą bramkę dla Chelsea strzelił rezerwowy N'Golo Kanté, zaś wynik meczu na 3:0 ustalił Antonio Rüdiger, któremu asystował Timo Werner, który kilka minut wcześniej pojawił się na boisku z ławki rezerwowych.


– To znakomite dla naszego zespołu. Jednocześnie jest to niezwykle ważne. Obecnie mamy do rozegrania wiele meczów i wszyscy będą mieli okazję zagrać. Jestem pewny, że będziemy potrzebowali wszystkich i musimy być razem, zdobywać punkty i starać się dawać z siebie wszystko tydzień po tygodniu, ponieważ w tym sezonie Premier League jest bardzo trudna, czeka nas długa droga i będziemy chcieli pozostać na szczycie przez cały rok – dodał Hiszpan.

Źródło: Chelsea FC

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

eGzid
komentarzy: 836
21.09.2021 15:24

Dziwne, nie pokazują tego w TV? Nie może być ;)

Brus
komentarzy: 120
21.09.2021 10:46

Właśnie gdzieś przeczytałem, że Marcos nie klęka od początku sezonu... Szacun!

Pan Magiczny
komentarzy: 656
21.09.2021 10:53

Serio? Nawet uwagi nie zwróciłem, jeżeli to prawda to czapki z głów dla Alonso!

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close