Skrót: Chelsea 1:0 Zenit

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 15.09.2021 04:42 / Ostatnia aktualizacja: 15.09.2021 04:42

Od skromnego zwycięstwa 1:0 nad Zenitem Chelsea rozpoczęła zmagania w fazie grupowej Ligi Mistrzów w sezonie 2021/22. Niebiescy zdominowali gości z Rosji, ale rzadko dochodzili do sytuacji podbramkowych.

Po pierwszej połowie utrzymywał się bezbramkowy remis. The Blues mieli w niej sporą przewagę, ale nie potrafili jej wykorzystać. Po zmianie stron przebieg gry nie zmieniał się. Podopieczni Thomasa Tuchela dominowali i szukali bramki, która dałaby im zwycięstwo. W 69. minucie Chelsea dopięła swego, gdy po precyzyjnym dośrodkowaniu Césara Azpilicuety piłkę w bramce Zenitu umieścił Romelu Lukaku. Więcej bramek w tym spotkaniu nie padło.

Chelsea 1:0 Zenit – skrót: