Powrót na odpowiedni tor! Chelsea Women 4:0(1:0) Everton Women

Autor: Radek Kwapisz Dodano: 12.09.2021 17:23 / Ostatnia aktualizacja: 12.09.2021 17:26

Na potknięcie w 2. kolejce Women’s Super League nie mogły już sobie pozwolić piłkarki Chelsea. Dziś na Kingsmeadow pewnie pokonały zawodniczki Evertonu 4:0. Drużyna Emmy Hayes po trafieniach Kirby, Kerr oraz England przypisała na swoje konto pierwsze trzy punkty w tym sezonie.

W pierwszej kolejce zawodniczki Chelsea przegrały na Emirates z Arsenalem 1:2, jednak dzisiaj udowodniły, że mecz ten był tylko wypadkiem przy pracy. W porównaniu do ostatniego meczu dziś na boisku od pierwszych minut pojawiły się Sophie Ingle, Fran Kirby oraz Sam Kerr.

Na ławce rezerwowych spotkanie rozpoczęła Aniek Nouwen, dla której był to pierwszy mecz po swoim transferze z PSV. W kadrze meczowej wciąż brakuje kontuzjowanej Lauren James.

Od początku spotkania widać było przewagę zawodniczek The Blues, a wynik spotkania w 25. minucie spotkania ładnym strzałem otworzyła Fran Kirby. Po przerwie dwa trafienia zaliczyła Sam Kerr, a w 79. minucie wynik spotkania ustaliła Bethany England.

Chelsea Women 4:0(1:0) Everton Women

Kirby 25', Kerr 47' 74', England 79'

Chelsea W (3-4-3): Berger; Bright (Nouwen 86'), Carter, Eriksson (C); Cuthbert, Ingle, Ji (Spence 86'), Reiten (Andersson 86'); Kirby (Fleming 77'), Kerr (England 77'), Harder

Everton W (3-4-3): MacIver; Bjorn, Finnigan, George; Turner, Galli (Duggan 58'), Christiansen, Sorensen (Sevecke 80'); Bennison (Dali 80'), Anvegard, Emslie (Gauvin 71')

Sędzia: Amy Fearn

Widzów: 2,379

Źródło: Chelsea FC