Raport z reprezentacji: Bramki Lukaku oraz Wernera

Autor: Radek Kwapisz Dodano: 03.09.2021 12:24 / Ostatnia aktualizacja: 03.09.2021 12:24

Za nami kolejny dzień emocji związanych z meczami reprezentacji narodowych. Romelu Lukaku podobnie jak Timo Werner zaliczył bramkę w meczu swojej kadry, zaś asystę przy trafieniu Sterlinga zanotował Mason Mount.

Reprezentacja Belgii pewnie pokonała Estonię 5:2, chociaż to gospodarze objęli prowadzenie już w drugiej minucie. Romelu Lukaku brakuje już tylko jednego występu, aby jego setny mecz dla reprezentacji stał się faktem. Ten mały jubileusz uczcił dwoma trafieniami, a w 77. minucie zastąpił go Benteke. Cały mecz na ławce rezerwowych spędził zaś Michy Batshuayi. Belgowie z dziesięcioma punktami na koncie są liderami grupy G.

Reprezentacja Niemiec z Kaiem Havertzem oraz Timo Wernerem w podstawowej jedenastce pokonała na wyjeździe Lichtenstein. Na listę strzelców wpisali się Werner oraz Sane. Havertz zagrał 60 minut, zaś Timo Werner wystąpił w pełnym wymiarze czasowym. Antonio Rüdiger nie został wykorzystany przez selekcjonera. Po tym spotkaniu w grupie J Niemcy tracą już tylko punkt do liderujących piłkarzy z Armenii.

Reprezentacja Anglii pewnie poradziła sobie z Węgrami, a asystą popisał się pomocnik The Blues Mason Mount. Na listę strzelców wpisali się Harry Kane, Harry Maguire oraz Declan Rice. Anglia z kompletem punktów pozostaje na czele grupy I, a przed nimi jeszcze mecze z Polską oraz Andorą.

Niespodzianką bez wątpienia jest remis reprezentacji Włoch z Bułgarią. Mistrzowie Europy nie potrafili poradzić sobie z ekipą, która przed tym meczem miała zaledwie jeden punkt na swoim koncie zdobyty w spotkaniu z Irlandią Północną. Włosi byli zdecydowanie lepsi w tym spotkaniu, ale bramka Frederico Chiesy to wszystko na co było ich stać. Pełne spotkanie rozegrał Jorginho, zaś Emerson opuścił plac gry w 91. minucie. Włosi po czterech spotkaniach są liderami grupy C z dziesięcioma oczkami na kocie.

Słabe spotkanie rozegrała reprezentacja Hiszpani, a César Azpilicueta zagrał pełne 90 minut. Hiszpanie przegrali ze Szwedami co spowodowało, że spadli na drugie miejsce w grupie B tracąc dwa punkty do Szwedów.