Fot. Getty Images

The Telegraph: Chelsea zwleka ze złożeniem oferty za Rice'a

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 03.08.2021 17:56 / Ostatnia aktualizacja: 03.08.2021 17:56

Od kilku tygodni Declan Rice jest łączony z transferem do któregoś z czołowych klubów Premier League. Anglikiem interesuje się m.in. Chelsea, która zwleka ze złożeniem oficjalnej oferty, gdyż odstrasza ją cena, jakiej za Rice'a oczekuje West Ham.


Kilka dni temu Anglik wrócił do ośrodka treningowego West Hamu i przygotowuje się do startu nowego sezonu. 22-latek nie złożył oficjalnej prośby o umożliwienie mu odejścia z klubu, ale jednocześnie odrzucił dwie oferty przedłużenia kontraktu, które gwarantowały mu znaczną podwyżkę zarobków. Jednocześnie pomocnik zażądał, by informować go o wszelkich ofertach, które będą za niego wpływały.


Młoty nie przedstawiły jeszcze Rice'owi trzeciej propozycji kontraktu, ale i tak zostanie ona najprawdopodobniej odrzucona. Anglik jest spokojny o swoją przyszłość i aktualnie skupia się na przygotowaniach do nowego sezonu. Rice chce pomóc swojej drużynie w poprawieniu pozycji osiągniętej w poprzednim sezonie [szóste miejsce w Premier League – przyp. red.] oraz wspomóc ją w walce w Lidze Europy.


Zainteresowanie reprezentantem Anglii wyrażają Chelsea i Manchester United. Oba te kluby wstrzymują się ze złożeniem oficjalnej oferty, gdyż West Ham wycenił swoją gwiazdę na 100 milionów funtów i na razie nie zamierza obniżać tej ceny. Chelsea i Manchester United są świadome, że z racji na kończący się w 2024 roku kontrakt zawodnika, władze West Hamu już za rok mogą zostać zmuszone do obniżenia swoich oczekiwań.


Declan Rice ma za sobą udany występ na mistrzostwach Europy, gdzie grał u boku najlepszych angielskich piłkarzy. Młody pomocnik jest ambitny i chce walczyć o najwyższe trofea, ale jednocześnie szanuje swój obecny klub i cieszy się dobrymi relacjami ze swoimi menedżerem Davidem Moyesem.


W przyszłym roku do walki o Declana Rice'a może dołączyć Manchester City, który będzie poszukiwał następcy Fernandinho. W tym roku Brazylijczyk przedłużył umowę z The Citizens o rok, ale wydaje się, że nadchodzący sezon będzie jego ostatnim w drużynie Pepa Guardioli.

Źródło: "The Telegraph"

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

chelsefan
komentarzy: 2659
05.08.2021 12:25

Tylko nie on.

FanTheBlues
komentarzy: 3187
03.08.2021 23:15

Niestety to okienko chyba u nas jeszcze nawet nie ruszyło,wszystko stoi w miejscu.Marina nie wiem na co czeka,chyba na oklaski

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close