Niebiescy w reprezentacjach: Pulisic z trofeum w Lidze Narodów CONCACAF

Autor: Piotr Różalski Dodano: 07.06.2021 10:19 / Ostatnia aktualizacja: 07.06.2021 10:39

Raport z ostatnich występów zawodników Chelsea FC w drużynach narodowych zaczynamy od sukcesu Christiana Pulisica, który minionej nocy przyczynił się do zdobycia pucharu Ligi Narodów CONCACAF.

To właśnie dzięki trafieniu skrzydłowego The Blues z jedenastu metrów w dogrywce podopieczni Gregga Berhaltera przypieczętowali końcowy triumf w rozgrywkach. Mało brakowało, a w finałowym starciu z Meksykiem bylibyśmy świadkami rzutów karnych. W doliczonym czasie dogrywki rzutu karnego nie wykorzystał jednak Andres Guardado, przez co ponad 130 minut rywalizacji Denver zakończyło się wynikiem 3:2.

Trzy dni wcześniej Christian przyczynił się do awansu do finału turnieju, rozgrywając praktycznie całe spotkanie z Hondurasem. W samej końcówce meczu 22-latek został zastąpiony przez środkowego obrońcę Matta Miazgę, który minioną kampanię spędził na wypożyczeniu w belgijskim Anderlechcie.

2 VI

Billy Gilmour krótko po triumfie w Lidze Mistrzów miał okazję zadebiutować w reprezentacji Szkocji. 19-latek wszedł na dziewięć minut w zremisowanym meczu towarzyskim z Holandią. Choć to tylko sparing, wynik był o tyle zaskakujący, że w kadrze zespołu z Wysp Brytyjskich było nieobecnych aż siedmiu graczy z powodu pozytywnego testu na koronawirusa.

4 VI

Jorginho zaczął mecz od pierwszej minuty w towarzyskim pojedynku Włochy vs. Czechy w Bolonii. Azzurri gładko rozprawili się z rywalem 4:0, a przy jednej z bramek asystę zaliczył środkowy pomocnik londyńczyków. Zawodnik został zmieniony po pierwszej połowie meczu, a w tym samym czasie na boisku zameldował się Emerson Palmieri, który przyczynił się do zanotowania czystego konta.

W szerokiej kadrze na sparing z Portugalią znalazł się César Azpilicueta, jednak selekcjoner Hiszpanii Luis Enrique nie wpuścił obrońcy na ani jedną minutę. Ostatecznie pojedynek w Madrycie zakończył się bezbramkowym remisem.

5 VI

Ethan Ampadu, grający przez cały miniony sezon na wypożyczeniu w Sheffield United, rozegrał całą pierwszą połowę w towarzyskim meczu Walii z Albanią. 20-latek został ustawiony w wyjściowej jedenastce po prawej stronie bloku defensywnego złożonego z trzech obrońców. Po 90 minutach po obu stronach nie doczekaliśmy się bramek.

Ethan Ampadu w meczu przeciwko Albanii - fot. Getty Images

Zarówno Thiago Silva jak i Édouard Mendy nie byli zaangażowani w akcję dla swoich reprezentacji. Brazylia pokonała Ekwador, a Senegal zwyciężył Zambię. Jutro drużyna golkipera zmierzy się z Wyspami Zielonego Przylądka, zaś Canarinhos odbędą kolejne spotkanie w ramach kwalifikacji do mundialu w Katarze przeciwko Paragwajowi.

Na poziomie do lat 18 cały mecz rozegrał Bryan Fiabema. Jego reprezentacja Norwegii została pokonana przez Portugalczyków w Lizbonie 2:1. Przeciwnicy strzelili dwa szybkie gole, a Skandynawowie odpowiedzieli raz przed przerwą. Jutro obie ekipy spotkają się ponownie.

6 VI

Angielskie trio z zachodniego Londynu - Ben Chilwell, Reece James i Mason Mount - nadal ładuje baterie na zbliżający się turniej mistrzostw Europy. Żaden z nich nie wziął udziału w towarzyskim spotkaniu z Rumunią w Middlesbrough. Podopieczni Garetha Southgate'a pokonali rywala 1:0.

Andreas Christensen rozegrał cały mecz w sparingu z Bośnią i Hercegowiną w Brøndby. Środkowy defensor przyczynił się do uzyskania czystego konta dla swojej reprezentacji, a pojedynek zakończył się zwycięstwem ekipy Kaspera Hjumlanda 2:0.

Ponownie z ławki zameldował się Billy Gilmour, tym razem na ostatni kwadrans towarzyskiego starcia z Luksemburgiem. Szkoci skromnie pokonali przeciwnika na wyjeździe 1:0. Po jednym z indywidualnych pojedynków pomocnik CFC nabawił się urazu, jednak jak zapewnił Steve Clarke, kontuzja nie jest groźna i prawdopodobnie nie będzie potrzeby zwolnienia pomocnika ze zgrupowania.

Mateo Kovačić spędził 62 minuty w towarzyskim meczu z Belgią. W spotkaniu rozgrywanym w Brukseli podopieczni Zlatko Dalicia przegrali 0:1. Jedyną bramkę na wagę zwycięstwa zdobył były napastnik Chelsea, Romelu Lukaku.

Źródło: różne