Agent Courtois potwierdza – Thibaut pragnie odejść

Autor: Dawid Mozol Dodano: 04.08.2018 12:20 / Ostatnia aktualizacja: 02.05.2019 23:06

Christophe Henrotay, agent Thibauta Courtois, w krótkiej wypowiedzi dla Sky Sports dał do zrozumienia, że jego agent ma nadzieję na opuszczenie klubu i dołączenie do Realu Madryt.

 

Pomimo faktu, że zarząd Chelsea nie zamierza wznawiać rozmów na temat swojego golkipera, dopóki nie znajdzie odpowiedniego zastępcy, agent zawodnika apeluje do władz klubu, aby te uszanowały decyzję Thibauta. 

 

– Wszędzie czytam, że Chelsea pozostawia decyzję Thibautowi, jednak on już podał do wiadomości, że dla niego najlepszą opcją jest przeprowadzka do Madrytu.

 

– On chce być blisko swojej rodziny, to jest jego priorytet. Chelsea ma ofertę na stole, wystarczy ją zaakceptować.

 

Menadżer The Blues  Maurizio Sarri ma nadzieję na pozostanie Belga w drużynie, jednak nie jest pewny jego przyszłości.

 

– Na ten moment Courtois jest piłkarzem Chelsea – powiedział Sarri. – Nie mam pojęcia co stanie się w przyszłości. To zależy od klubu, ale przede wszystkim od samego zawodnika. Mam nadzieję, że Courtois będzie naszym bramkarzem w nadchodzącym sezonie.

 

Christophe Hentoray zaprzeczył również pogłoskom, jakoby główną motywacją Courtois do opuszczenia klubu były kwestie finansowe.

 

– Widzieliśmy opinie, że Thibautowi chodzi o pieniądze i prawdą jest, że mógłby liczyć na podwyżkę. Jednak on odrzuciłby jakąkolwiek korzystniejszą ofertę, ponieważ w tym przypadku pieniądze nie są najważniejsze.

 

– Wysokość oferty Realu nie powinna nikogo dziwić – pozostał mu tylko rok kontraktu, po jego zakończeniu mogliby zakontraktować go za darmo. Chelsea może teraz otrzymać za niego pieniądze i sprowadzić nowego bramkarza. Za rok również będą musieli kupić golkipera, jednak wtedy Thibaut odejdzie za darmo.

 

– Normalnym jest, że ktoś chce być blisko swoich dzieci i dąży do tego by tak się stało. To zrozumiałe, że ludzie czują rozczarowanie decyzją Courtois, jednak w pełni to akceptujemy.

Źródło: Sky Sports

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close