Reprezentacje: Anglia pokonuje w Sewilli Hiszpanię

Autor: Jakub Karpiński Dodano: 16.10.2018 00:08 / Ostatnia aktualizacja: 16.10.2018 00:09

Prawdziwy koncert zagrali dzisiejszego wieczoru w Sewilli piłkarze Garetha Southgate'a. The Three Lions z Rossem Barkleyem w podstawowym składzie pokonali Hiszpanię w meczu Ligi Narodów 3:2. Po stronie La Roja grali Marcos Alonso i Álvaro Morata.

Barkley i Alonso zaczęli mecz w wyjściowych składach dwóch drużyn. Ten drugi już na początku meczu był bliski strzelenia gola, ale świetnie po jego strzale z bliskiej odległości interweniował Jordan Pickford.

Hiszpanie prowadzili grę, ale Anglicy byli bardzo groźni z kontry. Potwierdziło się to w 16. minucie, gdy świetny szybki atak zainicjował Jordan Pickford. Później kapitalnym podaniem popisał się Marcus Rashford, a wręcz doskonałym wykończeniem Raheem Sterling. Częściowa wina za stratę gola spada na barki Marcosa Alonso. Skrzydłowy Manchesteru City uciekł mu bardzo łatwo.

Niedługo potem Synowie Albionu prowadzili już 2:0. Znów długie, bardzo dobre wznowienie Pickforda. Piłkę, mając obok siebie dwóch rywali, opanował Harry Kane. Snajper Totttenhamu idealnie podał na dobieg do Rashforda, który uprzedził Davida de Geę i umieścił piłkę w siatce. Tym razem znaki zapytania stawia się przy bramkarzu Manchesteru United, który powinien lepiej antycypować intencje Kane'a.

Jeszcze przed przerwą zrobiło się aż 3:0. Tym razem spory udział w bramkowej akcji miał Ross Barkley. Pomocnik Chelsea zagrał kapitalne podanie podcinką za plecy stoperów La Roja, Kane zgrał piłkę do Sterlinga, a ten strzelił drugą bramkę tego wieczoru. Na przerwę gospodarze schodzili przy akompaniamencie gwizdów i buczenia.

Po zmianie stron Anglicy skupili się głównie na bronieniu wyniku. Hiszpanie atakowali i dopięli swego w 58. minucie. Wchodzący z ławki Paco Alcacer, najlepszy strzelec Bundesligi, potrzebował zaledwie niecałych dwóch minut na boisku, by strzelić bramkę.

Na ostatnie 20 minut na boisko wszedł Álvaro Morata, ale napastnik Chelsea raczej się nie wyróżniał. Miał pecha, gdy przy zamieszaniu w polu karnym, po interwencji Jordana Pickforda, piłka odbiła się od jego piszczela, gdy stał dosłownie dwa metry od pustej bramki. Niestety dla Moraty, przypadkowy gol nie padł.

W doliczonym czasie gry blisko gola na 2:3 był Alonso, ale trafił strzałem głową w poprzeczkę. Kilkanaście sekund gola zdobył jednak Sergio Ramos, ale na wyrównanie nie starczyło. Gol obrońcy Realu Madryt był ostatnią akcją meczu.

Kepa Arrizabalaga i César Azpilicueta przesiedzieli cały mecz na ławce rezerwowych, podobnie jak Mason Mount. Co interesujące, pod koniec meczu w seniorskiej reprezentacji Anglii zadebiutował wychowanek Chelsea Nathaniel Chalobah, obecnie piłkarz Watforu.

---

W meczu Chorwacja – Jordan (2:1) nie zagrał Mateo Kovačić. Pomocnik Chelsea dostał wolne.