Silva: Czerwona kartka miała bezpośredni wpływ na wynik

Autor: Piotr Różalski Dodano: 03.04.2021 22:44 / Ostatnia aktualizacja: 03.04.2021 22:44

Thiago Silva zareagował na wydarzenia mające miejsce dzisiejszego popołudnia na Stamford Bridge, gdzie Chelsea sensacyjnie przegrała z WBA.

Kiedy wydawało się, że po otwarciu wyniku przez Christiana Pulisica The Blues zmierzają po kolejne zwycięstwo w Premier League, chwilę później brazylijski defensor ujrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę za faul na zawodniku gości. Z pewnością nie tak 36-latek wyobrażał sobie powrót do pierwszej jedenastki po dwumiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją.

Później do głosu dochodzili wyłącznie goście. Jeszcze przed przerwą Matheus Pereira wyprowadził swój zespół na prowadzenie, a po przerwie The Baggies dołożyli kolejne dwa trafienia. Mason Mount wpakował piłkę do siatki zmniejszając na chwilę rozmiary porażki na 2:4, lecz ostatecznie wynik ustalił Callum Robinson w doliczonym czasie gry.

Thiago Silva czuje, że wcale nie powinien był zostać odesłany do szatni przez sędziego. Doświadczony piłkarz zaapelował również do zespołu, aby na nowo zjednoczyć siły, aby dobrze przygotować się na kolejne ważne mecze.

– W trudnych momentach wnioski zawsze muszą być wyciągnięte. Jutro też jest dzień, jutro czas na nowy początek. Przypuszczam, że mój faul nie zasługiwał na to, aby mnie odesłać do szatni. Nie widziałem jeszcze wideo z tej sytuacji, ale sędzia podjął decyzję i już nic tego nie zmieni – napisał Silva na Instagramie.

– Przyjmuję odpowiedzialność za moje przewinienie, które na nasze nieszczęście miało bezpośredni wpływ na końcowy rezultat. Teraz musimy połączyć nasze siły, ponieważ w środę czeka nas kolejna bitwa – podsumował Thiago.

Źródło: Instagram