Kepa: Praca zespołowa w defensywie przynosi efekty

Autor: Mariusz Lentowicz Dodano: 23.03.2021 09:51 / Ostatnia aktualizacja: 23.03.2021 09:51

Kepa Arrizabalaga nie kryje swojego zachwytu z powodu awansu do półfinału FA Cup. Bramkarz w wygranym 2:0 meczu z Sheffield zachował czyste konto, notując kilka dobrych interwencji. Hiszpan stanął na wysokości zadania i zanim Hakim Ziyech zdobył bramkę ustalającą wynik spotkania, bramkarz The Blues skutecznie powstrzymywał groźne strzały rywali.

Zwycięstwo oznacza, że w następnej rundzie Chelsea zmierzy się z Manchesterem City na Wembley, co zapowiada znakomity pojedynek dwóch silnych ekip. Kepa Jest zadowolony ze swojego występu przeciwko The Blades, które jest silnym przeciwnikiem, grającym bardzo fizyczny futbol.

­– To było trudne zwycięstwo przeciwko bardzo silnej drużynie. Naciskali nas mocno w drugiej połowie, więc wygranie meczu i awans do półfinału sprawia, że jesteśmy bardzo szczęśliwi. W pierwszej połowie kontrolowaliśmy grę i mieliśmy więcej posiadania piłki, ale na drugą część spotkania nasi rywale wrócili silni i sami mieli kilka dobrych okazji do zdobycia bramki.

­– Wiedzieliśmy, że to będzie fizyczny mecz, ponieważ taki jest styl gry Sheffield. Są silnym przeciwnikiem z dwoma wysokimi i silnymi fizycznie napastnikami, grają długie piłki do nich, aby spróbować w ten sposób stworzyć zagrożenie. Ogólnie rzecz biorąc, myślę, że dobrze broniliśmy, więc jesteśmy szczęśliwi, że wygraliśmy i zachowaliśmy czyste konto. Dobrze radzimy sobie w obronie. Począwszy od bramkarza, aż po napastników, to cała praca zespołowa przynosi efekty.

Kolejne czyste konto oznacza, że minęło już 11 godzin odkąd Chelsea straciła bramkę, a seria meczów bez porażki pod wodzą nowego szkoleniowca, Thomasa Tuchela, rozciąga się już do 14 spotkań w trzech różnych rozgrywkach. Kepa jest pod wrażeniem wpływu jaki wywarł na zespół nowy trener i uważa, że Chelsea musi utrzymać te standardy po nadchodzącej przerwie reprezentacyjnej, aby dalej walczyć o trofea w tym sezonie.

­– Mamy teraz międzynarodową przerwę, ale kiedy wrócimy, musimy kontynuować sposób, w jaki graliśmy ostatnio. Odkąd przyszedł nowy menedżer, jesteśmy niepokonani i jesteśmy w dobrej formie. Nadchodzi wiele ekscytujących meczów, musimy się dobrze przygotować i kontynuować ten sposób gry. Przegraliśmy w zeszłym sezonie w finale FA Cup i chcemy tym razem spisać się lepiej i wygrać te rozgrywki. Jesteśmy w półfinale. Czeka nas trudny mecz na Wembley, ale mamy szansę dotrzeć do finału.

­– Staram się zawsze pomagać drużynie. Niezależnie od tego, czy jestem na ławce rezerwowych, czy na boisku, lubię rozmawiać i zachęcać zawodników. Wszyscy tworzymy zespół i wszyscy jesteśmy ze sobą bardzo zżyci. Mamy wspólny cel do osiągnięcia i wspólnie o niego walczymy.